Jak uzyskać dopłatę do wymiany dachu z azbestem?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Wymiana dachu to ważne zadanie, które należy wykonywać regularnie, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort osobom mieszkającym w domu. Jednak nie każdy właściciel budynku może sobie pozwolić na wymianę dachu z własnych środków. W przypadku, gdy pokrycie zawiera azbest, usługa staje się jeszcze bardziej skomplikowana i kosztowna. Na szczęście istnieją możliwości uzyskania dofinansowania do takiej inwestycji. Sprawdź, jak otrzymać dopłatę.

dach domu

Kto może ubiegać się o dopłatę do wymiany dachu z azbestem?

Program dopłat do wymiany dachu z azbestem jest przeznaczony głównie dla rolników, ponieważ to właśnie w gospodarstwach rolnych można znaleźć wiele budynków z nieodpowiednim pokryciem dachowym. Pomoc jest przeznaczona dla osób mieszkających w różnych częściach Polski, a dopłata jest finansowana przez państwo.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dopłatę?

Przede wszystkim należy posiadać budynek, w którym znajduje się dach z pokryciem azbestowym. Właściciel takiego obiektu musi również być osobą fizyczną, a nie przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą. W celu uzyskania dopłaty należy zgłosić się do Urzędu Gminy w swoim miejscu zamieszkania. Wniosek można złożyć osobiście lub za pomocą poczty. Wraz z nim należy dostarczyć dokumentację potwierdzającą, że dach zawiera azbest (np. badanie laboratoryjne).

Warto też pamiętać, że dopłata jest przyznawana tylko na wymianę dachów wykonanych w całości z azbestu np. na blachodachówkę. Jeśli na dachu znajdują się tylko elementy azbestowe, to właściciel nie ma szansy na uzyskanie dofinansowania.

dom

Jakie kwoty można uzyskać?

Wysokość dopłaty do wymiany dachu z azbestem zależy od wielu czynników i może być bardzo różna. Przede wszystkim decydują o tym środki, jakie zostały przeznaczone przez państwo na ten cel. Jednak zazwyczaj wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy wymienianego pokrycia.

dom

Wyceń online blachę trapezową

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.