Panele dachowe na rąbek

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Panel dachowy na rąbek to stosunkowo nowy produkt, bazujący na dawnym sposobie krycia dachów. Metoda polegała na tym, że dekarze układali arkusze blachy, które odpowiednio zakładali i zaginali w tak zwane rąbki. Obecnie tego typu panele dachowe produkuje się na wymiar i wykorzystuje jako pokrycie dachowe lub podobnie jak blachy trapezowe do tworzenia elewacji. Ich ułożenie (poziome lub pionowe) jest niezwykle proste – blachy mają otwory montażowe i specjalnie skonstruowany zamek zatrzaskowy, który pełni podobną funkcję jak kiedyś zagięcia i założenia. Produkty powstają z blachy powlekanej o grubości 0,5 mm – 0,7 mm. Cięty na wymiar panel dachowy na rąbek ma zastosowanie zarówno w klasycznym budownictwie, budynkach sakralnych, budynkach objętych ochroną konserwatorską, jak i w nowoczesnej architekturze.

Panel na rąbek PHR355 Revolution
Panel na rąbek PHR560 Revolution

JAKIE ZALETY MA PANEL DACHOWY (BLACHA) NA RĄBEK ZATRZASKOWY?

Panel dachowy (blacha) na rąbek zatrzaskowy to materiał na bardzo trwałe pokrycia dachowe, które cechuje ponadczasowa elegancja. Ich najważniejsze właściwości to:

  • specjalne powłoki zapewniające ochronę przed promieniowaniem UV,
  • mały ciężar i niewielkie rozmiary, które ułatwiają transport i montaż;
  • przetłoczenia i rąbki na powierzchni blachy zapewniają dodatkowe usztywnienie dachu,
  • odporność na korozję,
  • wysoka wytrzymałość,
  • trwałość i niezmienność kolorów przez wiele lat.

Panele doskonale sprawdzają się na dachach o niewielkim pochyleniu i na bardzo dużych powierzchniach.

JAK WYBRAĆ OPTYMALNY PANEL NA RĄBEK STOJĄCY?

Panele na rąbek stojący zapewniają dachom klasyczny wygląd, a jednocześnie gwarantują szczelność i trwałość pokrycia. Łatwo dopasujesz je do swoich potrzeb. Oto przegląd opcji, które możesz wybrać:

  • długość paneli – oferujemy docinanie paneli na wymiar od 40 cm do 10 m, dzięki czemu dopasujesz ich długość do każdego projektu;
  • typ przetłoczenia blachy – możesz wybrać panele płaskie oraz przetłaczane według kilku wzorów, w tym: molet (regularnie rozmieszczone wgłębienia punktowe), mikrofala (drobne prążki) i trapez (2 lub 4 przetłoczenia trapezowe);
  • rodzaj powłok ochronnych i dekoracyjnych – możesz wybrać powłokę matową lub błyszczącą (obie mają 3 dolne i 4 górne warstwy zabezpieczające: ocynk, obróbka powierzchniowa, warstwa powierzchniowa i polimerowa w 7 kolorach) oraz polar mat (4 wierzchnie warstwy zabezpieczające oraz 3 dolne, w tym gruba warstwa spodnia, wykończenie w kolorze brązowym lub antracytowym);
  • typ wycięć – oferujemy trzy typy wycięć: z prostym tyłem i przodem, z wycięciami na przodzie i tyle paneli oraz z zagiętym przodem i wyciętym tyłem;

Opisane parametry paneli na rąbek stojący decydują o wygodzie montażu, estetyce i trwałości pokrycia dachowego. Jeżeli zdecydujesz się na panele z powłoką polar mat, udzielimy Ci aż 50 lat gwarancji. Więcej informacji uzyskasz u naszych konsultantów i przedstawicieli handlowych.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.