Panele dachowe na rąbek

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 obiorców w całej Europie

POZNAJ OFERTĘ PANELI DACHOWYCH NA RĄBEK

Panel dachowy na rąbek to stosunkowo nowe rozwiązanie, które bazuje na dawnym sposobie krycia dachów. Polegało ono na tym, że dekarze układali arkusze blachy, które odpowiednio zakładali i zaginali w tak zwane rąbki. Obecnie tego typu panele dachowe produkuje się na wymiar. Ich ułożenie jest niezwykle proste – blachy mają otwory montażowe i specjalnie skonstruowany zamek zatrzaskowy, który pełni podobną funkcję jak kiedyś zagięcia i założenia. Produkowane są z blachy powlekanej o grubości 0,5 mm – 0,7 mm. Cięty na wymiar panel dachowy na rąbek znalazł zastosowanie zarówno w klasycznym budownictwie, budynkach sakralnych, budynkach objętych ochroną konserwatorską, jak i w nowoczesnej architekturze. Można go układać poziomo i pionowo. Wykorzystuje się go jako pokrycie dachowe lub podobnie jak blachy trapezowe do układania na elewacji.

Panel PH 510
Panel PH 310
Panel z zatrzaskiem PHZ

WŁAŚCIWOŚCI PANELI DACHOWYCH HANBUD

Produkowane przez naszą firmę panele dachowe na rąbek to nowoczesne, bardzo trwałe rozwiązanie, które cechuje ponadczasowość, elegancja i trwałość. Najważniejsze właściwości paneli dachowych HANBUD to:

  • specjalna powłoka HARD zapewniająca ochronę przed promieniowaniem UV,
  • lekkość,
  • przetłoczenia i rąbki na powierzchni blachy zapewniają dodatkowe usztywnienie dachu,
  • doskonale sprawdza się na dachach o niewielkim pochyleniu,
  • odporność na korozję,
  • wysoka wytrzymałość,
  • trwałość i niezmienność kolorów przez wiele lat.

RODZAJE PANELI DACHOWYCH NA RĄBEK

Nasza produkcja obejmuje dwa rodzaje paneli dachowych na rąbek:

  • Panel PH 310 o minimalnej długości arkusza 600 mm, maksymalnej 6000 mm i stałej szerokości użytkowej 420 mm.
  • Panel PH 510 o minimalnej długości arkusza 600 mm, maksymalnej 600 mm i stałej szerokości użytkowej 510 mm.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.  

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.