Panele dachowe na rąbek

Dostępność w całym kraju Doskonałe parametry techniczne Dostawa pod wskazany adres Konkurencyjne ceny Dostępność wielu kolorów Różne powłoki ochronne

Panele dachowe na rąbek PHR Revolution firmy HANBUD to ponadczasowe pokrycia dachowe zapewniające świetny wyglad i trwałość na długie lata. To pokrycie dachowe świetnie komponuje się zarówno z domami w stylu nowoczesnej stodoły, jak i bardziej klasycznymi budynkami. Jeżeli szukasz dachu, który nigdy nie wyjdzie z mody, to panele dachowe na rąbek będą idealnym wyborem. Sprawdzają się także jako materiał na elewację. Możesz skorzystać z darmowej wyceny lub od razu znaleźć najbliższego dystrybutora, żeby lepiej zapoznać się z naszą ofertą.

Panele dachowe na rąbek HANBUD - Oferta

Mądry wybór na lata

Jeszcze więcej możliwości

Ponad 25 lat działalności
250 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Czym jest panel dachowy na rąbek?

Panel dachowy na rąbek to pokrycie dachowe stanowiące połączenie stylów. Klasyka, która zawsze jest na czasie i nowoczesność, która inspiruje współczesnych architektów i zachwyca użytkowników.

Panele dachowe produkuje się na wymiar wykorzystuje się głównie jako pokrycie dachowe, ale jest to także materiał wykorzystywany na elewacji budynku. Takie rozwiązanie, często stosowane w domach w stylu nowoczesnej stodoły gwarantuje atrakcyjny i ponadczasowy wygląd budynku.

Panel dachowy PHR Revolution powstał we współpracy z doświadczonymi dekarzami. Wykorzystanie ich rad i wskazówek pozwoliło stworzyć dopracowany produkt. Dzięki zastosowaniu  odpowiednich otworów montażowych i specjalnie skonstruowanego zamka zatrzaskowego, proces montażu jest wygodny i pochłania mniej czasu.

Arkusze panelu na rąbek powstają z blachy powlekanej o grubości 0,5 mm – 0,7 mm. Dostępne powłoki gwarantują odpowiednie zabezpieczenie przed korozją i wpływem czynników atmosferycznych. Gwarantuje to, że pokrycie dachowe przez lata zachowa niezmieniony, atrakcyjny wygląd, a także zapewni bezpieczeństwo domownikom.

To pokrycie dachowe stosowane jest zarówno w klasycznym budownictwie, budynkach sakralnych, budynkach objętych ochroną konserwatorską, jak i w nowoczesnej architekturze.

Jak wybrać panel dachowy na rąbek?

Potrzebujesz informacji, jak wybrać panel dachowy na rąbek?

Zobacz nasz poradnik, w którym w prosty sposób wyjaśnimy:

 • jakie zalety ma panel dachowy na rąbek;
 • na co zwrócić uwagę wybierając to pokrycie dachowe;
 • jak wybrać ekipę dekarską, która solidnie wykona powierzone zadanie;

Panele dachowe na rąbek - To warto wiedzieć

Jakie zalety ma panel dachowy (blacha) na rąbek zatrzaskowy?

Panel dachowy (blacha) na rąbek zatrzaskowy to materiał na bardzo trwałe pokrycia dachowe, które cechuje ponadczasowa elegancja. Ich najważniejsze właściwości to:

 • specjalne powłoki zapewniające ochronę przed promieniowaniem UV;
 • przetłoczenia na powierzchni blachy zapewniają dodatkowe usztywnienie dachu i podnoszą walory wizualne pokrycia dachowego;
 • odporność na korozję;
 • wysoka wytrzymałość;
 • trwałość i niezmienność kolorów przez wiele lat;
 • dopracowany zamek zatrzaskowy, fabryczne wycięcia i udoskonalona konstrukcja;
 • gwarancję nawet 50 lat.

Panele doskonale sprawdzają się na dachach o niewielkim pochyleniu i na bardzo dużych powierzchniach.

panel dachowy na rąbek stojący
panel dachowy na rąbek mikrofala
panel dachowy na rąbek z przetłoczeniami
panel dachowy na rąbek molet

Jak wybrać optymalny panel na rąbek stojący?

Panele na rąbek stojący zapewniają dachom klasyczny wygląd, a jednocześnie gwarantują szczelność i trwałość pokrycia. Łatwo dopasujesz je do swoich potrzeb. Oto przegląd opcji, które możesz wybrać:

 • długość paneli – oferujemy docinanie paneli na wymiar od 40 cm do 10 m, dzięki czemu dopasujesz ich długość do każdego projektu;
 • typ przetłoczenia blachy – możesz wybrać panele z przetłoczeniami według kilku wzorów, w tym: molet (regularnie rozmieszczone wgłębienia punktowe), mikrofala (drobne prążki) i trapez (2 lub 4 przetłoczenia trapezowe);
 • rodzaj powłok ochronnych i dekoracyjnych – możesz wybrać powłokę matową lub błyszczącą (obie mają 3 dolne i 4 górne warstwy zabezpieczające: ocynk, obróbka powierzchniowa, warstwa powierzchniowa i polimerowa w 7 kolorach) oraz Polar Mat (4 wierzchnie warstwy zabezpieczające oraz 3 dolne, w tym gruba warstwa spodnia, wykończenie w kolorze brązowym lub antracytowym) lub GreenCoat;
 • typ wycięć – oferujemy trzy typy wycięć: z prostym tyłem i przodem, z wycięciami na przodzie i tyle paneli oraz z zagiętym przodem i wyciętym tyłem;

Opisane parametry paneli na rąbek stojący decydują o wygodzie montażu, estetyce i trwałości pokrycia dachowego. Jeżeli zdecydujesz się na panele z powłoką Polar Mat lub GreenCoat, udzielimy Ci aż 50 lat gwarancji. Więcej informacji uzyskasz u naszych konsultantów i w punktach sprzedaży.

Wyceń online panele dachowe na rąbek

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Panele dachowe na rąbek - FAQ

Gdzie kupić panele dachowe na rąbek w dobrej cenie?

Wybierając panele dachowe na rąbek firmy HANBUD możesz liczyć na wysoką jakość w dobrej cenie. TUTAJ sprawdzisz najbliższego dystrybutora.

Dlaczego warto wybrać panele dachowe na rąbek HANBUD?

Panel dachowy na rąbek zatrzaskowy to sposób na trwałe pokrycie dachu, które charakteryzuje ponadczasowa elegancja. Takie panele są niezwykle proste w montażu. Dzięki optymalnej wadze i autorskiemu sposobowi pakowania są łatwe do przetransportowania. To pokrycie dachowe jest sztywne, solidne i odporne na korozję.

Ile kosztują panele dachowe na rąbek?

Ceny za panele dachowe na rąbek stojący zaczynają się od około 55 zł za m2 całkowity. Cena zależy typu produktu i zastosowanej powłoki. Odwiedź podstronę CENNIK na której znajdziesz szczegółowe informacje na temat cen naszych pokryć dachowych.

Jak zamontować panele dachowe na rąbek?

Montaż paneli dachowych na rąbek nie jest skomplikowany, ale składa się z kilku ważnych kroków. W tym celu opublikowaliśmy na naszym blogu instrukcję montażu tego pokrycia dachowego.

Jak wybrać optymalny panel dachowy na rąbek?

Tak naprawdę każdy panel dachowy na rąbek stojący będzie dobry, ale do wyboru są różne długości paneli, typy przetłoczenia blachy, rodzaje powłok ochronnych i dekoracyjnych, a także typy wycięć. Opisane parametry paneli na rąbek stojący decydują o wygodzie montażu, estetyce i trwałości pokrycia dachowego.

Na jaki dach blacha na rąbek stojący?

Blacha na rąbek stojący idealnie sprawdzi się na dachach o niewielkim nachyleniu. Można je stosować w budynkach o kącie nachylenia połaci dachowej minimum 8°.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.