Profile konstrukcyjne

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

PROFILE KONSTRUKCYJNE

Zimnogięte profile konstrukcyjne (kształtowniki) produkowane są ze stali zimnowalcowanej o grubości od 1,5 mm do 2,5 mm. Pozwala to zachować wysoką sztywność i wytrzymałość wyrobów, dzięki czemu spektrum ich zastosowań jest bardzo szerokie. Hanbud wytwarza kształtowniki ze stali S320, S350 lub S390. Każdy z wariantów jest ocynkowany, co dodatkowo chroni wyrób przed korozją i szkodliwym działaniem czynników środowiska. Jest to niezwykle ważne, szczególnie w przemyśle budowlanym, aby każda powstająca konstrukcja spełniała niezbędne normy i przepisy. Nowoczesna i w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna pozwala utrzymać powtarzalność produkcji oraz zapewnia najwyższą jakość profili konstrukcyjnych.

Oferowane przez Hanbud profile konstrukcyjne produkowane są ze stali ocynkowanej.  W naszej ofercie znajdują się kształtowniki typu C, a także kształtowniki typu Z. Długość profili dopasowana jest do potrzeb klienta i może wynosić od 0,5 do 8,2 metra. Duża różnorodność szerokości i wysokości profilu, a także personalizacja ich długości pozwala dobrać odpowiednie kształtowniki do danej konstrukcji.  Profile konstrukcyjne Z i C cechują się dużą wytrzymałością i sztywnością, co ma bardzo ogromne znaczenie dla stabilności konstrukcji. 

Kształtownik typu C
Kształtownik typu Z

ZASTOSOWANIE PROFILI KONSTRUKCYJNYCH

Typowe zastosowanie profili konstrukcyjnych najczęściej obejmuje konstrukcję ścian osłonowych i działowych, konstrukcję belek stropowych i okapowych, rygli ścian czy też płatwi dachowych. Kształtowniki są idealnym uzupełnieniem oferty obejmującej system lekkiej zabudowy oraz krycia hal zarówno przemysłowych, jak i handlowo-usługowych. Elementem ułatwiającym montaż są otwory montażowe, dzięki którym możliwe jest sztywne i trwałe łączenie kształtowników za pomocą śrub lub nitów. Otwory mogą zostać naniesione w miejscach wyznaczonych przez klienta.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem produkowanych przez Hanbud kształtowników, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze odpowiedniego profilu.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.