Blacha trapezowa

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 obiorców w całej Europie

Blacha trapezowa marki Hanbud to niezawodne połączenie jakości i estetyki. Jej uniwersalny profil pozwala stworzyć solidne pokrycie dachu lub elewacji. Wysoką popularność zawdzięcza stosunkowo niskiej cenie, dużemu wyborowi profili oraz rodzajów blachy, a także dostępności wielu kolorów i powłok ochronnych. Bardzo dobrze sprawdza się do krycia dachów o małym kącie nachylenia (nawet 5°). Blachy trapezowe często stanowią pokrycie dachów garaży, obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych i magazynów. W przypadku mniejszych budynków o widocznym zadaszeniu i dużych kątach nachylenia korzystniejsze może być położenie tradycyjnej blachodachówki. Właściwości blachy trapezowej to między innymi wysoka odporność na czynniki zewnętrzne i wytrzymałość. Dodatkowo wyrób ten ma niską cenę i jest łatwy w montażu.

BLACHA TRAPEZOWA T 3
BLACHA TRAPEZOWA T 7
BLACHA TRAPEZOWA T 8
BLACHA TRAPEZOWA T 14R
BLACHA TRAPEZOWA T 14 R Classic
BLACHA TRAPEZOWA T 18N
blacha trapezowa T-18E
BLACHA TRAPEZOWA T 18E
BLACHA TRAPEZOWA T 35R
BLACHA TRAPEZOWA T 35
BLACHA TRAPEZOWA T 55

Profile blach trapezowych

Blachy trapezowe mają przekrój poprzeczny profilu o kształcie trapezu. Nasza firma oferuje następujące profile blachy:

  • Niski profil blachy (T3, T7, T8, T14) służy do budowy powierzchni elewacyjnych i dachowych domów, garaży i niewielkich budynków handlowych oraz podsufitki budynków przemysłowych.
  • Nieco wyższe profile (T14, T18, T18Eko) znajdują zastosowanie na dachach o większych rozpiętościach oraz jako wypełnienie paneli w ogrodzeniach przemysłowych.
  • Natomiast profile najwyższe (T35 i T55) ze względu na swoją wytrzymałość wykorzystuje się do budowy dużych obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych oraz konstrukcjach nośnych.

Nasi pracownicy doradzą Ci w wyborze odpowiedniego profilu dachy do Twojego projektu.

Blacha trapezowa na elewacjach

 

Coraz częściej spotyka się produkowane przez nas blachy trapezowe na elewacjach. Wykorzystuje się je w ten sposób ze względu na właściwości i cenę. Dodatkowo szeroki wybór profili i kolorów sprawiają, że każdy znajdzie produkt odpowiedni do swojego budynku. Na elewacje i wykończenie podsufitki najczęściej stosuje się niski profil blachy, czyli blachę trapezową T-7 lub T-8. Na początku blacha ta była niezwykle popularna w przypadku hal przemysłowych i magazynów, jednak z czasem zaczęto wykańczać nim garaże czy pomieszczenia gospodarcze, aż w końcu coraz częściej spotyka się ją jako elewacje nowoczesnych domów jednorodzinnych o prostej bryle (prostokąt lub kwadrat).

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.