Blachy trapezowe

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 obiorców w całej Europie

POZNAJ NASZE BLACHY TRAPEZOWE

Blachy trapezowe firmy Hanbud to niezawodne połączenie jakości i estetyki. Ich uniwersalny profil pozwala stworzyć solidne pokrycie dachu lub elewacji. Wysoką popularność zawdzięczają stosunkowo niskiej cenie, dużemu wyborowi profili oraz rodzajów blachy, a także dostępności wielu kolorów i powłok ochronnych. Bardzo dobrze sprawdzają się do krycia dachów o małym kącie nachylenia(nawet 5o). Często spotyka się jako pokrycie dachów garaży, obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych i magazynów. W przypadku mniejszych budynków o widocznym zadaszeniu i dużych kątach nachylenia korzystniejsze może być położenie tradycyjnej blachodachówki . Właściwości blachy trapezowej to między innymi wysoka odporność na czynniki zewnętrzne i wytrzymałość. Dodatkowo wyrób ten ma niską cenę i jest łatwy w montażu.

BLACHA TRAPEZOWA T 3
BLACHA TRAPEZOWA T 7
BLACHA TRAPEZOWA T 8
BLACHA TRAPEZOWA T 14R
BLACHA TRAPEZOWA T 14 R Classic
BLACHA TRAPEZOWA T 18N
blacha trapezowa T-18E
BLACHA TRAPEZOWA T 18E
BLACHA TRAPEZOWA T 35R
BLACHA TRAPEZOWA T 35
BLACHA TRAPEZOWA T 55

KLASYFIKACJA BLACH TRAPEZOWYCH

 

Blachy trapezowe mają przekrój poprzeczny profilu o kształcie trapezu. HANDBUD oferuje następujące profile blachy:

• Niski profil blachy (T3, T7, T8, T14) służy do budowy powierzchni elewacyjnych i dachowych domów, garaży i niewielkich budynków handlowych oraz podsufitki budynków przemysłowych.

• Nieco wyższe profile (T14, T18, T18Eko) znajdują zastosowanie na dachach o większych rozpiętościach oraz jako wypełnienie paneli w ogrodzeniach przemysłowych.

• Natomiast profile najwyższe (T35 i T55) ze względu na swoją wytrzymałość wykorzystuje się do budowy dużych obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych oraz konstrukcjach nośnych.

BLACHA TRAPEZOWA NA ELEWACJACH

 

Coraz częściej spotyka się produkowane przez nas blachy trapezowe na elewacjach. Wykorzystuje się je w ten sposób ze względu na właściwości i cenę. Dodatkowo szeroki wybór profili i kolorów sprawiają, że każdy znajdzie produkt odpowiedni do swojego budynku. Na elewacje i wykończenie podsufitki najczęściej stosuje się niski profil blachy, czyli blachę trapezową T-7 lub T-8. Na początku blacha ta była niezwykle popularna w przypadku hal przemysłowych i magazynów, jednak z czasem zaczęto wykańczać nim garaże czy pomieszczenia gospodarcze, aż w końcu coraz częściej spotyka się ją jako elewacje nowoczesnych domów jednorodzinnych o prostej bryle (prostokąt lub kwadrat).

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.  

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.