O firmie

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Poznaj naszą firmę.

Firma HANBUD od powstania pomagała w realizacji marzeń o własnym domu.

Początkowo działalność firmy skupiała się na dystrybucji materiałów budowlanych. Od kilkunastu lat jesteśmy producentem pokryć dachowych. W naszej ofercie są blachodachówki modułowe, blachodachówki cięte na wymiar oraz blachy trapezowe.

Na przestrzeni lat asortyment firmy uległ rozszerzeniu. Wprowadzone zostały nowe linie technologiczne do produkcji blachodachówek, paneli dachowych na rąbek oraz blach trapezowych.

Obecnie Hanbud jest czołowym producentem pokryć dachowych i ogrodzeń metalowych w województwie podlaskim. Nasza oferta zawiera ogrodzenia przemysłowe i posesyjne, profile konstrukcyjne Z i C oraz profile do suchej zabudowy. Produktami naszej firmy są również sztachety metalowe (Standard, Emka, Estetic, Sigma, Astra i Polo) będące alternatywą do tradycyjnych drewnianych sztachet oraz nowoczesne ogrodzenia żaluzjowe. Stale rosnące doświadczenie pozwala nam oferować innowacje, takie jak nasze produkty z linii Revolution, czyli blachy trapezowe T14R i T35R.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników i zaufaniu jakim darzą nas klienci realizujemy też własne cele biznesowe i prywatne. Najbardziej cieszy nas fakt, iż firma rozwija się i daje pracę coraz większej liczbie osób. Odzwierciedleniem naszych starań jest zwycięstwo w kategorii Awans Roku „Złotej Setki Przedsiębiorstw” oraz otrzymanie Diamentu Forbes’a.

Misja firmy:

Chcemy, żeby każdego było stać na solidne i trwałe rozwiązania przy budowie domu.

realizacje dachów i ogrodzeń Hanbud

Hanbud w liczbach

1 – nasza linia do produkcji pokryć dachowych z blachy jest numerem 1 w Polsce pod względem szybkości pracy;
2 – mamy dwa oddziały: w Białymstoku i w Bielsku Podlaskim, gdzie mieści się nasz zakład produkcyjny;
20 – nasza flota liczy ponad 20 samochodów ciężarowych HDS, którymi dostarczamy zamówione towary do pośredników handlowych lub wprost do klientów;
30 – Hanbud istnieje od 30 lat, rozpoczęliśmy działalność w 1992 r. od handlu materiałami budowlanymi, a następnie wyspecjalizowaliśmy się w produkcji pokryć dachowych;
34 – używamy 34 maszyn do obróbki blachy, z których część jest w pełni automatyczna;
70 – do produkcji blachy trapezowej stosujemy maszyny pracujące z prędkością 70 m/min;
130 – profile stalowe do suchej zabudowy powstają na maszynach o wydajności 130 m/min;
200 – tylu pracowników zatrudnia Hanbud;
3000 – to liczba odbiorców naszych pokryć dachowych i ogrodzeń metalowych w całej Europie;
40000 – tyle ton blachy stalowej i innych materiałów przetwarzamy w ciągu roku w fabryce w Bielsku Podlaskim.

Obecnie Hanbud zatrudnia 200 pracowników, będąc jedynym z największych pracodawców w województwie podlaskim. Firma posiada ponad 100 punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju.

Pokrycia dachowe, ogrodzenia oraz profile produkowane przez Hanbud sprzedawane są także na Litwie, Łotwie, Niemczech, Słowacji, Węgrzech i Rumunii.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.