Blachodachówka

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Blachodachówka, inaczej nazywana dachówką blaszaną, to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w kryciu dachów. Można ją montować na dachach, których kąt nachylenia przekracza 12°. Chociaż jest dość podobna do blach trapezowych, to prezentuje się atrakcyjniej i ma szerszy zakres zastosowań, co wpływa na jej cenę. Polecamy ją do dachów jedno lub dwuspadowych o dużej powierzchni. W przypadku dachów wielospadowych o dużej ilości skosów i załamań, a także niewielkiej powierzchni, lepiej jest sięgnąć po blachodachówki modułowe. Wszystkie produkty z naszej oferty są ocynkowane i pokryte dodatkowymi powłokami organicznymi, co zwiększa ich jakość, wytrzymałość i poprawia wygląd.

Blachodachówki cięte na wymiar sprzedawane są w arkuszach o stałej szerokości – od 1100 mm do 1800 mm. Oznacza to, że jedynie długość jest dobierana indywidualnie do połaci dachu. Proces cięcia arkuszy jest w pełni zautomatyzowany i umożliwia dostosowanie rozmiarów do najbardziej skomplikowanych konstrukcji. Wymiary produktu dostosowujemy na indywidualne zamówienie klienta, co wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania niż w przypadku blachodachówek modułowych, których większość wymiarów posiadamy na magazynie. Blachodachówka cięta na wymiar dostarczana jest w postaci długich arkuszy – wymaga to szczególnej ostrożności zarówno podczas transportu, jak i rozładunku.

Blachodachówka Argilla
Blachodachówka Malta
Blachodachówka Vena 3D

ZALETY BLACHODACHÓWKI CIĘTEJ NA WYMIAR

Największą zaletą blachodachówki jest jej lekkość. Jest to niezmiernie ważne pod kątem ekonomicznym, ponieważ rozwiązanie to nie obciąża dodatkowo konstrukcji dachu i całego budynku. Pozwala to obniżyć koszty realizacji projektu. Blacha ocynkowana stosowana do produkcji blachodachówki jest dodatkowo bardzo wysokiej jakości. Nasza firma zaopatruje się w materiał wsadowy w najlepszych i najbardziej nowoczesnych hutach. Posiadamy w ofercie powłokę blachy modułowej o grubości nawet 80 µm i gwarancji do 30 lat. Rozwój technologiczny w branży pokryć dachowych pozwolił osiągnąć długoletnią odporność materiału na promieniowanie UV i wilgoć. Gwarantuje to doskonały stan techniczny i wizualny przez długi czas.

Oferujemy blachodachówki w szerokiej gamie kolorystycznej, która pozwala dopasować dach do elewacji, ogrodzenia i innych budynków na posesji. Oprócz standardowych kolorów z palety RAL oferujemy nowoczesną i niezwykle atrakcyjną matową strukturę.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.