Blachodachówka

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 obiorców w całej Europie

BLACHODACHÓWKA CIĘTA NA WYMIAR

Blachodachówka cięta na wymiar, inaczej nazywana dachówką blaszaną, to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w kryciu dachów. Proces cięcia arkuszy jest w pełni zautomatyzowany i umożliwia dostosowanie rozmiarów do najbardziej skomplikowanego dachu.

Ponadto blachodachówka jest ocynkowana i pokryta dodatkowymi powłokami organicznymi, co zwiększa ich jakość, wytrzymałość i poprawia wygląd. Montowane są na dachach, których kąt nachylenia przekracza 12°. Chociaż są dość podobne do blach trapezowych, to prezentują się atrakcyjniej i mają szersze spektrum zastosowań, co wpływa na ich cenę. Blachodachówki cięte na wymiar sprzedawane są w arkuszach o stałej szerokości – od 1100 mm – 1800 mm. Oznacza to, że jedynie długość jest dobierana indywidualnie do połaci dachu. Z tego powodu w przypadku dachów wielospadowych o dużej ilości skosów i załamań, a także niewielkiej powierzchni, lepiej jest sięgnąć po blachodachówki modułowe. Blachodachówki cięte na wymiar polecamy do dachów jedno lub dwuspadowych o dużej powierzchni.

Blachodachówka Argilla
Blachodachówka Malta
Blachodachówka Vena

ZALETY BLACHODACHÓWKI CIĘTEJ NA WYMIAR

Największą zaletą blachodachówki jest jej lekkość. Jest to niezmiernie ważne pod kątem ekonomicznym, ponieważ rozwiązanie to nie obciąża dodatkowo konstrukcji dachu i całego budynku. Pozwala to obniżyć koszty realizacji projektu. Blacha ocynkowana stosowana do produkcji blachodachówki jest dodatkowo bardzo wysokiej jakości. Nasza firma zaopatruje się w materiał wsadowy w najlepszych i najbardziej nowoczesnych hutach. Posiadamy w ofercie powłokę blachy modułowej o grubości nawet 80 µm i gwarancji do 30 lat. Rozwój technologiczny w branży pokryć dachowych pozwolił osiągnąć długoletnią odporność materiału na promieniowanie UV i wilgoć. Gwarantuje to doskonały stan techniczny i wizualny przez długi czas. Każde zamówienie blachodachówki ciętej na wymiar realizowane jest pod indywidualne zamówienie klienta, co wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania niż w przypadku blachodachówek modułowych, których większość wymiarów posiadamy na magazynie. Blachodachówka cięta na wymiar dostarczana jest do klienta w postaci długich arkuszy, co wymaga szczególnej ostrożności zarówno podczas transportu, jak i rozładunku.

Duży wybór modeli blachodachówek ciętych na wymiar uzupełnia szeroka gama kolorystyczna produktów, która pozwala dopasować dach do elewacji, jak też do otoczenia. Oprócz standardowych kolorów z palety RAL oferujemy nowoczesną i niezwykle atrakcyjną matową strukturę.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.  

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.