Jak mądrze kupić blachodachówkę?
Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie
Każdy inwestor, który planuje zakup blachodachówki, musi dokładnie zapoznać się z jej parametrami technicznymi. Obecnie oferta na rynku jest bardzo bogata – producenci prześcigają się w wytwarzaniu wyrobów w wielu kształtach i kolorach. Zanim zdecydujesz się na konkretny model ze względu na jego walory estetyczne, poznaj najważniejsze czynniki, które wpływają na trwałość blachodachówki.
Po czym poznać dobrą blachodachówkę?
Przy zakupie blachodachówki kieruj się jej jakością. Niektórzy producenci przyciągają klientów niskimi cenami, jednak ich wyroby powstają w zakładach, które korzystają z niskiej klasy surowców oraz nie dysponują specjalistycznym sprzętem do wytwarzania pokryć dachowych. W rezultacie blachodachówki są podatne na uszkodzenia i po krótkim czasie użytkowania mogą wymagać kosztownej wymiany. Co zrobić, aby uniknąć tego problemu? Przede wszystkim zachowaj ostrożność podczas zakupów. Gdy znajdziesz interesujący Cię model wyrobu, sprawdź jego 5 najważniejszych parametrów:
- rodzaj powłoki ochronnej – wykończenie musi zapewniać odporność na korozję, promieniowanie słoneczne oraz czynniki atmosferyczne i chemiczne. Za najtrwalsze uchodzą blachy pokryte warstwą alucynkową (stop aluminium, cynku i krzemu), które nie nagrzewają się, są odporne na wysokie temperatury i wyróżniają się estetyką. Mają wyższą cenę niż wyroby ocynkowane, lecz przewyższają je właściwościami antykorozyjnymi, a także mniej się brudzą;
- jakość blachy stalowej, z jakiej wykonane zostało pokrycie – rdzeń musi mieć odpowiednią grubość, która nie powinna być mniejsza niż 0,5 mm. Ponadto materiał wsadowy powinien być trwały i sztywny;
- efektywną szerokość krycia – znajomość tego parametru pozwoli Ci obliczyć niezbędną ilość materiału do pokrycia dachu i sprawdzić, czy cena potrzebnych arkuszy mieści się w Twoim budżecie;
-
symetryczność zakładu – jego obecność umożliwia układanie blachodachówek w dowolnym kierunku, co ułatwia pracę ekipy dekarskiej. Wśród produkowanych przez nas dachówek symetryczny zakład mają modele Malta i Argilla;
-
wysokość profilu – im wyższy, tym większa szczelność blachodachówki.
Przed zakupem zapoznaj się także z warunkami gwarancji producenta. Dowiedz się, jaki jest jej okres oraz co jest podstawą do złożenia reklamacji. W naszej firmie sprzedajemy pokrycia dachowe, które są objęte gwarancją nawet na kilkadziesiąt lat.
Jak wybrać między blachodachówką modułową a ciętą na wymiar?
Przy zakupie blachodachówki należy pamiętać o tym, aby zamówić produkty dostosowane do formy dachu. Arkusze cięte na wymiar sprawdzają się do krycia jedno- lub dwuspadowych konstrukcji o dużych powierzchniach, na których nie ma dodatkowych elementów, takich jak facjaty czy lukarny. Z kolei blachodachówka modułowa jest trafnym wyborem w przypadku dachów wielospadowych z licznymi skosami i załamaniami. Wykorzystanie tego pokrycia ogranicza ilość odpadów, powstających na budowie, oraz ułatwia prace dekarskie. Nasza firma oferuje oba rodzaje blachodachówek. Wszystkie pokrycia powstają w nowoczesnym parku maszynowym przy użyciu innowacyjnych technologii. Do produkcji wyrobów wykorzystujemy wysokiej jakości blachę stalową z najlepszych hut w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem naszych produktów.
Mogą zainteresować Cię także poniższe artykuły:
Wszystko co trzeba wiedzieć o blachodachówce modułowej
Blachodachówka modułowa czy cięta na wymiar – którą wybrać?
Wyceń online blachodachówkę
Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.
Sprawdź artykuły poradnikowe
Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.
Zobacz nasze katalogi produktowe
Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.
Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń
Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.