• HANBUD
  • $
  • Blog
  • $
  • Czy blacha trapezowa dobrze sprawdzi się jako pokrycie dachowe tradycyjnego domu?

Czy blacha trapezowa dobrze sprawdzi się jako pokrycie dachowe tradycyjnego domu?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Czy tradycyjny dom pod blachą trapezową może wyglądać estetycznie? Odpowiedź zależy od tego, co rozumiesz przez tradycyjną architekturę  budynków mieszkalnych. Wyjaśniamy, do jakiego typu obiektów można użyć blachy trapezowej, a jakie wymagają zastosowania innego materiału pokryciowego.

dach

Blachodachówka na polskim dworku

Gdy pada pytanie o tradycyjną rezydencję, odpowiedzią jest wariacja na ziemiański dworek. To obiekt z gankiem wspartym na kolumnach, z bielonymi ścianami, nakryty stromym dachem dwuspadowym lub namiotowym. Jeżeli na takim domu położysz blachę trapezową, to może powstać przykry dysonans estetyczny. Tym bardziej że obiekt jest zazwyczaj parterowy, co oznacza, że połacie dachu będą widoczne z każdej strony. 

Tradycyjnym, niemal obowiązkowym pokryciem obiektów utrzymanych w stylu dworkowym, była dachówka ceramiczna. Obecnie w zastępuje ją lekka, blachodachówka modułowa lub cięta na wymiar. To pokrycie idealnie wkomponowuje się w tradycyjny styl polskiej rezydencji ziemiańskiej.

dach

Nowoczesna stodoła pod trapezową blachą

Dworek nie jest jedynym dostępnym pomysłem na wiejską rezydencję. Bardzo popularną alternatywą jest tzw. nowoczesna stodoła – budowla o minimalistycznej bryle na planie prostokąta lub litery „L”, z jednospadowym lub dwuspadowym dachem. Jest wprost stworzona do tego, aby na jej dachu znalazła się blacha trapezowa w kolorze antracytowym, szarym czy czarnym. Blacha może przechodzić z dachu na elewację, pokrywać ściany w części, w całości lub asymetrycznie. W ten sposób zapewnisz obiektowi nowoczesny wygląd. 

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz blaszanego pokrycia na rezydencję w stylu dworkowym, czy nowoczesnym, możesz skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów Hanbudu. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu!

Trapez

Wyceń online blachę trapezową

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.