Z jakimi kosztami budowy dachu trzeba się liczyć?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Na ostateczny koszt budowy dachu wpływa kilka czynników. W trakcie planowania wydatków należy uwzględnić ceny materiałów budowlanych i opłaty za prace ciesielsko-dekarskie. Solidne pokrycia dachowe nie są tanie, a doświadczeni fachowcy wysoko wyceniają swoje usługi, lecz na tej części inwestycji nie należy oszczędzać. Wytrzymały i szczelny dach służy domownikom przez wiele lat oraz skutecznie zabezpiecza budynek przed czynnikami atmosferycznymi. 

dach

Co obejmuje koszt budowy dachu?

Koszt budowy dachu obejmuje nakłady finansowe, które trzeba przeznaczyć na robociznę oraz zakup: pokrycia dachowego, materiałów izolacyjnych, drewna konstrukcyjnego, elementów mocujących i podpierających (śruby, kątowniki, wsporniki itp.) oraz obróbek dachowych. Wydatki są liczne, dlatego należy dostosować projekt do posiadanego budżetu. Warto dowiedzieć się, na czym można zaoszczędzić bez negatywnego wpływu na jakość i wytrzymałość dachu. Zwróć uwagę na to, że ceny dachówek ceramicznych są wyższe niż koszt równie trwałej blachodachówki. Również za ich montaż trzeba zapłacić dekarzowi więcej niż za położenie pokrycia blaszanego. Ponadto wyroby ceramiczne są cięższe od blachodachówki, więc w przeciwieństwie do niej wymagają wzmocnionej więźby dachowej. Wzniesienie masywnej konstrukcji z drewna generuje kolejne wydatki. 

dach

Należy pamiętać o tym, że koszt budowy dachu zależy także od jego formy – im bardziej skomplikowana, tym więcej materiałów trzeba zużyć do jej pokrycia. Wyższa jest wówczas również cena robocizny, ponieważ dekarze mają bardzo dużo pracy w przypadku występowania wielu płaszczyzn i załamań. Najprostszy do wykonania jest dach dwuspadowy, który dominuje w budownictwie jednorodzinnym. Koszt prac dekarskich wzrasta wraz z każdym dodatkowym elementem architektonicznym. Aby prawidłowo oszacować wydatki, jakie czekają na inwestora, trzeba wziąć pod uwagę m.in.: montaż okien dachowych, oblachowanie komina, pokrycie lukarn oraz instalację kominków wentylacyjnych, płotków przeciwśniegowych, gąsiorów i innych akcesoriów. 

Jak prawidłowo obliczyć koszt pokrycia dachowego? 

Kalkulacja kosztów pokrycia dachowego jest skomplikowana. Należy w niej uwzględnić nie tylko powierzchnię dachu, lecz także szereg innych danych technicznych. Bez dobrej znajomości branży dekarskiej samodzielne wykonywanie obliczeń może skończyć się sporym niedoszacowaniem wydatków, jakie czekają na inwestora. W celu uniknięcia błędów, skorzystaj z naszego doradztwa. W specjalistycznym programie komputerowym obliczymy koszty niezbędnej ilości pokrycia dachowego dla Twojego domu i bezpłatnie przedstawimy Ci wycenę oferowanych przez nas produktów.

dach

Wyceń online pokrycie dachowe

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.