Sztachety metalowe firmy Hanbud – dlaczego warto je wybrać?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Sztachety metalowe są ciekawym i nowatorskim produktem, który posiada szereg zalet. Z tego względu są one od kilku lat coraz częściej wykorzystywane podczas budowy ogrodzeń. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego powinni je wziąć pod uwagę wszyscy użytkownicy planujący budowę lub remont ogrodzenia, nawet zagorzali zwolennicy drewnianych konstrukcji.

Wysoka trwałość

Do produkcji sztachet metalowych firma Hanbud wykorzystuje wysokiej jakości stal ocynkowaną, powlekaną obustronnie powłoką poliestrową. Jest to materiał dużo bardziej odporny na warunki atmosferyczne niż sztachety drewniane. Dotyczy to zarówno wpływu wilgoci, promieniowania UV czy dużych różnic temperatur. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu materiału sztachety metalowe nie wymagają corocznej konserwacji. Użytkownik może cieszyć się niezmiennym wyglądem ogrodzenia przez długie lata.

Ich kolor nie blaknie, dlatego, w przeciwieństwie do sztachet drewnianych, nie trzeba ich regularnie malować. Zaoszczędzony czas można więc przeznaczyć na przyjemniejsze zajęcia.

Szeroki wybór wzorów i kolorów

Estetyka ogrodzenia odgrywa dla wielu użytkowników kluczową rolę. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego oferta sztachet metalowych firmy Hanbud składa się z sześciu modeli różniących się kształtem i szerokością: Astra, Standard, Emka, Estetic, Sigma, Polo. Każdy z nich oferowany jest w wysokości od 15 cm do nawet 300 cm. Klient może zamówić dowolny wymiar sztachet z tego przedziału. Należy jednak pamiętać, że w przypadku sztachet o długości powyżej 200 cm niezbędny jest montaż dodatkowych poprzeczek. Każdy model oferowany jest w kilku wariantach kolorystycznych. Ponadto sztachety mogą być wykończone w połysku oraz w macie. Dzięki tak szerokiej możliwości konfiguracji każda osoba zainteresowana zakupem będzie mogła dopasować je do tonacji budynku i otoczenia. 

Szerokie możliwości montażu

Sztachety metalowe są niezwykle uniwersalnym produktem. Można je zamontować w pionie, w poziomie, a także dwustronnie. Użytkownik sam decyduje, ile sztachet przypada na przęsło oraz jaki jest ich rozstaw.

Dzięki możliwości montażu sztachet po obu stronach ogrodzenia możemy też w praktyczny sposób ograniczać prześwit pomiędzy poszczególnymi sztachetami, zapewniając sobie prywatność tam, gdzie jej potrzebujemy, nie rezygnując z funkcjonalności czy wyglądu ogrodzenia.

Łatwość montażu

Sporą część budżetu ogrodzenia pochłaniają koszty robocizny. W obecnych czasach nie należą one do tanich, dlatego duża część osób poszukuje alternatywnych rozwiązań. Właśnie do takich należą sztachety metalowe. Do ich najważniejszych zalet trzeba zaliczyć właśnie łatwość montażu. Wykorzystując podstawowe narzędzia, czyli poziomicę, metrówkę, wkrętarkę i młotek, użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać kompletne ogrodzenie. Dużym ułatwieniem są filmy instruktażowe, które dla Was przygotowaliśmy. Montaż sztachet w pionie pokazany został tutaj, natomiast w poziomie tutaj.

Dostępność kompletnego systemu montażowego

Każdy zdaje sobie zapewne sprawę, że ogrodzenie nie składa się jedynie ze sztachet. Dlatego firma Hanbud oferuje kompletny system montażowy, w skład którego wchodzą również poprzeczki, słupki, łączniki oraz wkręty. Dzięki temu użytkownik nie musi poświęcać czasu na dobór poszczególnych komponentów oraz szukanie ich w różnych sklepach.

 

Konfigurator ogrodzeń online

Większość z Was korzysta z dobrodziejstw Internetu, oszczędzając swój cenny czas. Dlatego właśnie stworzyliśmy konfigurator ogrodzeń online dostępny na stronie Hanbud-ogrodzenia.pl (link tutaj). Wykorzystując to narzędzie, osoby zainteresowane zakupem ogrodzenia mogą otrzymać przybliżoną kalkulację kosztów bez wychodzenia z domu.

Podsumowanie

Jak widać, sztachety metalowe posiadają szereg zalet. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz dostępności kilku modeli użytkownik bez problemu znajdzie wzór dopasowany do jego potrzeb. Wysoka trwałość oraz brak konieczności konserwacji sprawiają, że ogrodzenie będzie spełniało swoją funkcję przez wiele lat bez jakiejkolwiek ingerencji właściciela. Ważną zaletą sztachet metalowych jest także ich uniwersalność. Produkt można zastosować zarówno do nowoczesnych, jak też tradycyjnych ogrodzeń. Dzięki łatwości montażu zakupem sztachet metalowych powinny zainteresować się także klienci pragnący nieco zaoszczędzić. Dwie osoby, wykorzystując podstawowe narzędzia, z łatwością powinny poradzić sobie z tym zadaniem. Jeśli nie wykonywaliście wcześniej tego typu prac, polecamy przed montażem ogrodzenia obejrzeć nasze filmy instruktażowe. Dzięki zawartym tam informacjom praca przebiegnie szybko i sprawnie.

Mogą zainteresować Cię także artykuły:

Jakie są rodzaje ogrodzeń metalowych?

Dlaczego sztachety metalowe są bardziej wytrzymałe od drewnianych?

 

Więcej informacji o sztachetach metalowych i konfigurator znajdziesz na stronie internetowej: hanbud-ogrodzenia.pl 

 

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.