• HANBUD
  • $
  • Blog
  • $
  • Rodzaj pokrycia dachowego w zależności od otoczenia

Rodzaj pokrycia dachowego w zależności od otoczenia

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Na wybór pokrycia dachowego wpływa odległość budynku od zbiorników wodnych, lasów oraz innych obiektów mieszkalnych lub przemysłowych. Materiał dekarski musi być odporny na szkodliwe oddziaływanie czynników miejskich i atmosferycznych, na jakie jest narażony w danej lokalizacji. Pokrycie dachowe to kosztowna inwestycja na lata, zatem warto wiedzieć, jak dopasować je do otoczenia nieruchomości.

dom

Jakie pokrycie dachowe sprawdzi się w centrum dużego miasta?

W dużych miastach, w których panuje intensywny ruch uliczny, pokrycia dachowe są narażone na wstrząsy i drgania oraz zanieczyszczenia, emitowane przez pojazdy i zakłady produkcyjne. Wobec tego budynki powinny zostać pokryte łatwym w czyszczeniu materiałem, wykazującym wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i substancje chemiczne. Takimi parametrami cechują się m.in. blachodachówki i panele dachowe na rąbek. Stalowy rdzeń ze stali zapewnia im wytrzymałość, a powłoka ochronno-dekoracyjna zabezpiecza przed czynnikami chemicznymi. Do krycia dachów domów zlokalizowanych na terenach silnie zanieczyszczonych polecane są przede wszystkim blachodachówki i panele dachowe pokryte warstwą puralu lub polifluorku winylu z dodatkiem akrylu. W miejscach emisji dużej ilości spalin dachy narażone są na powstawanie osadów, z których muszą być systematycznie czyszczone. Pokrycia blaszane nie sprawiają problemu w pielęgnacji ani nie wymagają skomplikowanej konserwacji. 

dach

Czy można zamontować blaszane pokrycie dachowe na budynkach w okolicy morza, jeziora lub lasu?

Pokrycia dachowe na budynkach w sąsiedztwie lasów muszą być odporne na działanie wilgoci. Materiały dekarskie z blachy stalowej są fabrycznie zabezpieczone przed korozją, a także nienasiąkliwe (woda nie wnika w ich strukturę). Z tego samego względu sprawdzą się w okolicach zbiorników wodnych. Na takich terenach dodatkową zaletę stanowi ich wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ nad morzem budynki bywają narażone na wichury i piasek naniesiony silnymi podmuchami wiatru. Blachy trapezowe czy blachodachówki cięte na wymiar umożliwiają stworzenie sztywnego i ciągłego pokrycia dachowego, które nie zostanie zerwane pod wpływem porywistego wiatru lub burzy.

okolica domów

Wyceń online blachodachówkę

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.