Obróbki dachowe

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

OBRÓBKI DACHOWE Z BLACHY

Obróbki dachowe z blachy to jedne z najważniejszych elementów całej pokrywy dachowej. Stanowią one bowiem nie tylko estetyczne i spójne wykończenie, ale przede wszystkim zamykają i uszczelniają dach w miejscach, gdzie połać się kończy bądź komplikuje. Obróbki blacharskie wykonuje się najczęściej z blachy płaskiej w takim kolorze jak pokrywa dachowa. Jej najważniejsze zadania to zapewnienie szczelności i poprawa aspektów wizualnych dachu. W naszej ofercie znajdują się produkty do łączenia blach trapezowych, paneli dachowych na rąbek, blachodachówek ciętych na wymiar i blachodachówek modułowych.

Wiatrownica górna
Wiatrownica górna
Wiatrownica dolna
Wiatrownica do panela
Rynna koszowa
Pas nadrynnowy
Obróbka przyścienna
Obróbka kominowa
Obróbka podgąsiorowa
Kalenica prosta
Kalenica baryłkowa
Gąsior do panela
Bariera śniegowa

BLASZANE OBRÓBKI DACHOWE HANBUD

Oferowane przez naszą firmę Hanbud blaszane obróbki dachowe to przede wszystkim wykonywane na wymiar:

 

  • wiatrownice, które są wykończeniem dachu nad ścianą szczytową i zabezpieczają go przed działaniem wiatru i opadami od strony szczytowej budynku,
  • rynna koszowa wykorzystywana w budynkach spadzistych, która umożliwia łatwe odprowadzenie wody opadowej,
  • pas nadrynnowy, który pełni funkcje estetyczne i wykończeniowe, dodatkowo chroni dach przed przeciekaniem i odprowadza wodę,
  • obróbki (przyścienna, kominowa, podgąsiorowa), które stanowią przede wszystkim elementy łączeniowe i uszczelniające,
  • kalenica (prosta, baryłkowa), czyli krawędź dachu,
  • gąsior do panelu stanowiący kalenicę narożną, który jest krawędzią dachu przede wszystkim z blachy na rąbek i blachy trapezowej,
  • bariera śniegowa montowana na pokrywę dachową, która ma za zadanie ochraniać znajdujące się wokół domu przedmioty przed spadającym z dachu masywnym śniegiem.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.

Jesteś zainteresowany zakupem produktów Hanbud?

Znajdź najbliższy punkt sprzedaży

Sprawdź gdzie kupić >>