Nowoczesna tradycja – panel dachowy na rąbek stojący Hanbud

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Dawniej dachy kryto arkuszami blachy. Szczelność i sztywność pokrycia dekarze uzyskiwali zakładając i zaginając razem krawędzie blachy w tzw. rąbki. Podobny efekt zapewnia stosunkowo nowe rozwiązanie – panele dachowe na rąbek stojący.

Minimalizm to trend wykorzystywany również w budownictwie, dlatego architekci często sięgają po tradycyjne rozwiązania. Tutaj właśnie prym wiodą pokrycia dachowe z blachy płaskiej. Panel dachowy na rąbek znalazł zastosowanie zarówno w klasycznym budownictwie, budynkach sakralnych, budynkach objętych ochroną konserwatorską, jak też w nowoczesnej architekturze. Można go wykorzystać do pokrycia dachu lub do elewacji. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo jest zoptymalizować koszty realizacji, ponieważ panel dachowy na rąbek jest lekki i wymaga lekkiej konstrukcji dachu.

Panel dachowy na rąbek HANBUD

Dzięki swojej budowie, na którą składają się specjalne przetłoczenia i rąbki dodatkowo usztywnia on dach. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dachów o niewielkim nachyleniu.
Panele dachowe produkowane są na wymiar, niezwykle łatwo się go układa ponieważ posiada specjalnie skonstruowany zamek zatrzaskowy oraz otwory montażowe ułatwiające mocowanie go do konstrukcji dachu. Do produkcji najczęściej wykorzystywana jest blacha powlekana o grubości 0,5 mm – 0,7 mm.
Panele dachowe Hanbud produkowane są w dwóch rozmiarach:

Panel PH 310

Wysokość profilu – 25 mm
Szerokość wsadu – 420 mm
Szerokość użytkowa – 310 mm
Max zalecana dł. Arkusza – 6000 mm
Minimalna długość arkusza – 600 mm

Panel PH 510
Wysokość profilu – 25 mm
Szerokość wsadu – 620 mm
Szerokość użytkowa – 510 mm
Max zalecana dł. Arkusza – 6000 mm
Minimalna długość arkusza – 600 mm

Panel dachowy na rąbek

Gwarancja nawet do 30 lat!

Najwyższą jakość ochrony przed promieniami UV (poziom zgodny z klasyfikacją RUV4) zapewnia specjalna formuła powlekania powłoki Hard. Zapewnia też ona maksymalną elastyczność i plastyczność. Powłoka ta spełniając wymagające normy europejski EN 10169 zalicza się do powłok wysoce odpornych na korozję, a dzięki wyjątkowej strukturze powłoki zachowuje wysokie walory estetyczne. Stosowany w tym przypadku poliestrowy system powlekania nie zawiera metali ciężkich oraz chromu sześciowartościowego. Powłokę cechuje mocne metaliczne podłoże, które chroni miejsca cięć, a doskonała ziarnistość gwarantuje twardość powierzchni. Wytrzymałość tego materiału ułatwia jego składowanie i obróbkę i zapewnia wieloletnią trwałość i niezmienność koloru.

W ofercie klient ma do wyboru również powłoki: Matt, Połysk oraz tradycyjne blachy z ocynku i alucynku. Tego typu pokrycie dachowe najczęściej występują w kolorach grafitowych ( RAL 7016, RAL 7024) oraz odcieniach srebra ( RAL 9007, RAL 9006).

Panel dachowy na rąbek Hanbud cechuje głównie ponadczasowość, elegancja oraz trwałość. Ten rodzaj pokrycia jest jednym z najtrudniejszych do wykonania. Dla tego warto zadbać aby wykonawcą był rekomendowany i doświadczony dekarz.

Wyceń online panel dachowy na rąbek

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.