• HANBUD
 • $
 • Blog
 • $
 • Nowoczesna blachodachówka – rodzaje, najważniejsze cechy, ceny za m2

Nowoczesna blachodachówka – rodzaje, najważniejsze cechy, ceny za m2

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Szukasz alternatywnego rozwiązania dla tradycyjnych blachodachówek? Jednym z rozwiązań są nowoczesne blachodachówki modułowe. Dzięki „modułom” praca na dachu jest znacznie łatwiejsza i szybsza, co skutecznie ogranicza koszty budowy.

Przekonaj się, co to jest nowoczesna blachodachówka modułowa i odkryj zalety tego rozwiązania.

Zerknij na nowoczesną blachodachówkę HANBUD:

blachodachówka modułowa claro

od 45,51 zł do 61,74 zł brutto
za m2 całkowity

blachodachówka modułowa reto

od 49,03 zł do 63,95 zł brutto
za m2 całkowity

blachodachówka modułowa moderno

od 45,96 zł do 62,36 zł brutto
za m2 całkowity

blachodachówka modułowa vena

od 46,54 zł do 63,14 zł brutto
za m2 całkowity

Cennik detaliczny, wymiary, powłoki – nowoczesna blachodachówka

Nowoczesna blachodachówka – Skorzystaj z bezpłatnej wyceny

Jesteśmy doświadczonym producentem nowoczesnej blachodachówki, która sprzedawana jest w całej Polsce.

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny i znajdź dystrybutora w swoim regionie.

  ​Spis treści:

  • Czym jest nowoczesna blachodachówka?
  • Czym wyróżnia się nowoczesna blachodachówka?
  • Jakie są rodzaje blachodachówki modułowej?
  • Ile kosztują blachodachówki modułowe?
  • Z czego są wykonane nowoczesne blachodachówki modułowe?
  • Kiedy warto zdecydować się na blachodachówkę modułową?
  nowoczesna blachodachówka

  Czym jest nowoczesna blachodachówka?

  Czym właściwie jest nowoczesna blachodachówka? To pokrycie dachu, które nie generuje wysokich kosztów, a przy tym jest wytrzymałe.

  Właśnie tym wyróżnia się blachodachówka modułowa, która stanowi doskonałą alternatywę dla ceramicznych i betonowych pokryć dachowych.

  W połączeniu z atrakcyjnym wyglądem zyskasz idealne zwieńczenie dachu.

  Na dodatek blachodachówki modułowe wyróżniają się szerokim zastosowaniem, co ma jeszcze większy wpływ na popularność tego rozwiązania.

  Czym wyróżnia się nowoczesna blachodachówka?

  Blachodachówki modułowe wyróżniają się trwałością, dzięki czemu w powłoce Polar Mat i Green Coat mają nawet 50-letnią gwarancję użytkowania.

  Poza tym to idealne rozwiązanie dla osób, które dbają o środowisko naturalne. Przede wszystkim dlatego, że produkowane są arkusze o odpowiedniej wielkości, co pozwala na maksymalne ograniczenie odpadów. Wystarczy, że specjaliści wykonają niezbędne obliczenia i dodadzą do tego 5% zapasu. Przekonaj się, czym jeszcze wyróżnia się nowoczesna blachodachówka modułowa.

  1. Konkurencyjna cena

  Doskonały stosunek jakości do ceny to jeden z najważniejszych argumentów, który przemawia za wyborem blachodachówki modułowej. Dzięki temu stanowi dobre rozwiązanie nawet w przypadku dużych powierzchni oraz skomplikowanych dachów.

  Tak naprawdę na niską cenę tego rodzaju blachodachówki wpływ ma wiele czynników – od bezproblemowego transportu, aż po możliwość dokonania dokładnych pomiarów.

  2. Niska waga

  Cechą wyróżniającą blachodachówki modułowej jest niska waga – podobnie jak w przypadku blachy trapezowej. Sprawia to, że jest łatwa w montażu i transporcie. Poza tym lekkość i niewielki rozmiar arkuszy ma wpływ na szybkość montażu. Jednocześnie specyfika tego produktu sprawia, że można go zamontować w taki sposób, aby nie były widoczne łączenia.

  Warto zwrócić również uwagę na to, że niska waga wpływa na uniwersalność blachodachówki modułowej. Dzięki temu pokrycie nie obciąża dachu w porównaniu do wielu innych materiałów. Sprawia to, że ten rodzaj blachodachówki może być montowany na standardowej więźbie dachowej.

  3. Łatwy transport

  Bardzo ważne jest to, że nowoczesne blachodachówki modułowe można bez problemu transportować. Ze względu na to, że są produkowane w arkuszach, które mają konkretne wymiary, to mogą być przewożone na europaletach. Dodatkowym atutem jest to, że blachodachówkę można swobodnie przenosić – bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu.

  Należy też podkreślić, że arkusze blachodachówki modułowej mogą być transportowane pojazdami o ograniczonej nośności.

  4. Łatwy montaż blachodachówki modułowej

  Blachodachówka modułowa została zaprojektowana w taki sposób, aby była łatwa w montażu.

  Duża w tym zasługa modułowej konstrukcji, która umożliwia łączenie poszczególnych elementów, co znacznie przyspiesza proces montażu pokrycia dachowego.

  Rozwiązanie to sprawdzi się nawet w przypadku wielospadowych dachów, które mają skomplikowaną budowę – skosy, załamania czy daszki nad balkonem.

  5. Efektowny wygląd blachodachówki modułowej

  Zaletą nowoczesnej blachodachówki modułowej jest także jej wygląd. Minimalistyczne arkusze dobrze dopasowują się do minimalistycznych i modernistycznych budynków. Dzięki temu obiekt zyskuje spójny wygląd. Atutem jest także fakt, że arkusze są dostępne w wielu różnych kolorach, co ułatwia dopasowanie pokrycia dachowego do projektu budynku.

  Prosta budowa arkuszy i brak widocznych łączeń sprawiają, że zanieczyszczenia np. liście i pyłki nie osiadają na blachówkach. Właśnie to sprawia, że dach wygląda estetycznie przez cały rok – bez względu na porę roku.

  Jakie są rodzaje blachodachówki modułowej?

  1. Claro Modular

  blachodachówka modułowa claroBlachodachówki Claro Modular są dostępne w formie modułowych arkuszy. Właśnie ten rodzaj cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a do tego jest zgodny z aktualnymi trendami architektonicznymi.

  Tym, co wyróżnia blachodachówki Claro Modular jest także elegancki, a przy tym minimalistyczny wygląd, który sprawdzi się w wielu budynkach – zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych.

  Blachodachówka modułowa Claro Modular wyróznia się szeroką paletą barw oraz wykończeń, są to m.in.:

  • GreenCoat – Grey RR2H3 i Brown RR887, które wyróżniają się subtelną półmatową strukturą;
  • PolarMat – Premium Antracite i Premium Brown;
  • Mat i połysk – np. RAL 3011, RAL 7016, RAL 8017, RAL 9005 i wiele innych.

  2. Retto

  blachodachówka modułowa retoBlachodachówki modułowe Retto to świetna alternatywa dla dachówek ceramicznych.

  Najlepiej podkreśla to ich wzór, który spodoba się miłośnikom klasycznego stylu.

  Jednocześnie modele te wyróżniają się doskonałą jakością, stosunkowo niską ceną oraz lekkością charakterystyczną dla nowoczesnych blachodachówek.

  Możesz zdecydować się na blachodachówki Retto w różnych wersjach kolorystycznych oraz powłokach. Do dyspozycji masz modele z wykończeniem GreenCoat, Polar Mat oraz Mat.

  3. Moderno

  blachodachówka modułowa modernoKolejnym rodzajem blachodachówek modułowych jest Moderno.

  Ten typ wyróżnia się imponującą trwałością, a także łatwym transportem i bezproblemowym montażem.

  Szczególnie warto wybierać ten rodzaj blachodachówki do dachów dwuspadowych i kopertowych.

  Modele Moderno wyróżniają się też efektownym, lekko falowanym wzorem, który bardzo dobrze imituje dachówkę ceramiczną.

  Dlatego to idealne rozwiązanie do budynków zaprojektowanych w klasycznym stylu.

  4. Vena Modular

  blachodachówka modułowa venaBlachodachówki Vena Modular wyróżniają się uniwersalnym kształtem oraz łatwym i szybkim montażem.

  Ten rodzaj cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród osób, którym zależy na połączeniu trwałości, niezawodności i klasycznego wyglądu.

  Właśnie taki efekt tworzy wzór blachodachówek Vena Modular, który przypomina subtelne fale.

  Na uwagę zasługuje też fakt, że ten rodzaj blachodachówek występuje w wielu opcjach kolorystycznych – od brązu, po różne odcienie szarości, a skończywszy na czerwieni, bieli i zieleni. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów z dopasowaniem blachodachówki do nowoczesnych i klasycznych budynków.

  Ile kosztują blachodachówki modułowe?

  Cena blachodachówek modułowych jest uzależniona od wielu czynników m.in. wykorzystanej powłoki, ilości zmówionego pokrycia dachowego czy też rodzaju blachodachówki.

  W każdym przypadku najmniej zapłacisz za nowoczesne modele z powłoką połysk #0,47, a najwięcej za pokrycie dachowe z wykończeniem Crown BT SSAB.

  Przekonaj się, ile kosztują blachodachówki modułowe w zależności od rodzaju:

  • Blachodachówka Claro Modular – od 20,02 do 27,16 zł brutto za jeden moduł arkuszu blachodachówki.
  • Blachodachówka Moderno – od 20,02 do 27,16 zł brutto za jeden moduł arkuszu blachodachówki.
  • Blachodachówka Retto – od 20,83 do 27,16 zł brutto za jeden moduł arkuszu blachodachówki.
  • Blachodachówka Vena Modular – od 20,02 do 27,16 zł brutto za jeden moduł arkuszu blachodachówki.

  Z czego są wykonane nowoczesne blachodachówki modułowe?

  Oczywiście rodzaj i trwałość materiałów wykorzystywanych do produkcji blachodachówki modułowej zależy przede wszystkim od producenta. My stawiamy na wysoką jakość.

  Nasze standardowe powłoki to połysk, mat i UltraMAT. Na powierzchnię naszych pokryć dachowych nakładamy również powłoki zabezpieczające PREMIUM typu GreenCoat, czy też Polar Mat.

  Dzięki temu pokrycie dachu zyskuje dodatkową ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych, promieni UV i korozją. Ma to ogromny wpływ na jakość i trwałość blachodachówki, a także na ostateczny wygląd arkuszy.

  2 poniższe zdjęcia przedstawiają nasze powłoki Premium – pierwsze zdjęcie przedstawia powłokę GreenCoat, a drugie PolarMat.

  blachodachówka green coat
  blachodachówka polar mat

  Kiedy warto zdecydować się na blachodachówkę modułową?

  Nowoczesne modułowe pokrycia dachowe są zalecane w przypadku budynków, przy których nie można użyć dachówek betonowych i ceramicznych.

  Warto zdecydować się na blachodachówki modułowe także ze względu na ich cenę oraz łatwość dopasowania nawet do bardzo skomplikowanych dachów wielospadowych.

  Atutem jest również wytrzymałość, której potwierdzeniem jest gwarancja nawet na 50 lat.

  Dodatkowo blachodachówki modułowe wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, ponieważ są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala na zbudowanie dachu zgodnego z projektem.

  Wyceń online blachodachówkę modułową

  Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

  Sprawdź artykuły poradnikowe

  Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

  Zobacz nasze katalogi produktowe

  Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

  Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

  Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.