Jakie są rodzaje ogrodzeń metalowych?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Szukasz alternatywy do ogrodzenia drewnianego wokół swojego domu? Jeśli przeraża Cię wizja częstego malowania przęseł oraz konserwowania drewnianych sztachet, koniecznie rozważ ogrodzenia metalowe. Są chętnie wybierane zarówno przez właścicieli prywatnych posesji, jak i budynków przemysłowych oraz dużych zakładów. Cechuje je wszechstronność oraz duży wybór kolorów i możliwość tworzenia z nich wielu kombinacji. Sztachety pojedyncze, podwójne, zamocowane pionowo, a nawet poziomo? Z użyciem metalowych sztachet nie stanowi to żadnego problemu. Spośród wielu rodzajów tego typu ogrodzeń z pewnością każdy wybierze coś interesującego dla siebie. Jak można zagospodarować przestrzeń wokół domu przy pomocy metalowych ogrodzeń? W dzisiejszym wpisie, bazując przede wszystkim na produkowanym przez nas asortymencie, postaramy się przybliżyć ten temat.

płot

Klasyczne ogrodzenia metalowe

Podstawowym rodzajem ogrodzeń metalowych są te składające się z metalowych paneli ze sztachet montowanych pionowo i przęseł, a także bardzo wąskich słupków z niewielkimi daszkami. Podmurówka zazwyczaj nie wystaje wyżej niż kilka centymetrów ponad poziom gruntu. Tego typu ogrodzenie metalowe to typowy klasyk, który doskonale uzupełnia tradycyjne i proste budynki. Oprócz tego z ich pomocą można wykonać ogrodzenia z dużą liczbą uskoków, co jest niewątpliwą zaletą. Sztachety metalowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Mogą mieć różną wysokość profilu oraz szerokość. Bez problemu montuje się je w niewielkiej odległości od siebie, a nawet dwustronnie, co zapewnia dużą kameralność i ochronę posesji przed wzrokiem sąsiadów. Prawdziwi tradycjonaliści z pewnością pokochają ogrodzenia ze sztachetami metalowymi imitującymi drewno.

Ogrodzenia metalowe w nowoczesnym wydaniu

Tradycyjne ogrodzenia drewniane charakteryzują się klasycznymi słupkami z kamienia, cegły lub betonu, a także sztachetami zamontowanymi pionowo. W takim wydaniu można również wykonać ogrodzenie metalowe, jednak polecamy o wiele ciekawszą propozycję. Masz nowoczesny dom i szukasz nietuzinkowego pomysłu na jego ogrodzenie? Postaw na ogrodzenia metalowe ze sztachetami… montowanymi poziomo. Taki sposób montażu świetnie komponuje się z gabionami lub klasycznymi wąskimi słupkami metalowymi. Modernistyczny dom o prostej bryle sam prosi się o tego typu ogrodzenie.

Sztachety metalowe montowane dwustronnie

Poszukujesz ogrodzenia, które zapewnia największe bezpieczeństwo? Rozważ sztachety metalowe montowane dwustronnie. Oprócz tego, że tego typu ogrodzenie prezentuje się gustownie i estetycznie, to również skutecznie chroni posesję przed wzrokiem innych ludzi, a także skutecznie uniemożliwia przedostawanie się przez nie nieproszonych gości. Co więcej, sztachety metalowe od Hanbud można montować dwustronnie zarówno w pionie, jak i poziomo.

płot przy domu

Eleganckie ogrodzenia żaluzjowe

Ogrodzenia żaluzjowe od Hanbud charakteryzują się eleganckim i minimalistycznym wyglądem. Jednak minimalizmu nie należy wiązać z niskim bezpieczeństwem. Wręcz przeciwnie! Tego typu ogrodzenie skutecznie chroni przed wzrokiem innych ludzi, zapewniając tym samym ogromny komfort i wygodę. Oprócz tego skutecznie hamuje przedostający się z ulicy pył i kurz, dlatego szczególnie polecamy je mieszkańcom zatłoczonych terenów. Ogrodzenia żaluzjowe doskonale komponują się z kamiennymi lub ceglanymi słupkami, co pozwala dopasować je do klasycznych domów jednorodzinnych  czy budynków drewnianych. Sprawdzają się także w przypadku nowoczesnych domów oraz lokali usługowych, podkreślając bryłę budynku. 

ogrodzenie żaluzjowe Hanbud

Mogą zainteresować Cię także artykuły:

Dlaczego sztachety metalowe są bardziej wytrzymałe od drewnianych?

Sztachety metalowe firmy Hanbud – dlaczego warto je wybrać?

 

Więcej informacji o sztachetach metalowych i konfigurator znajdziesz na stronie internetowej: hanbud-ogrodzenia.pl 

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.