Jaką konstrukcję dachu wybrać, aby oszczędzić?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Konstrukcja dachu powinna być trwała, szczelna i funkcjonalna. Wybór jej rodzaju to decyzja, którą należy podjąć już na etapie projektowania budynku. Należy wziąć pod uwagę zarówno wysokość wydatków, z jakimi wiąże się montaż danego typu zadaszenia, jak i jego wpływ na koszty przyszłego użytkowania budynku. Poniżej przeczytasz o rodzaju sklepienia, który polecamy dla inwestorów z niewielkim budżetem. 

Trapez-dach

Tania i solidna konstrukcja dachu

Aby konstrukcja dachu była tania i szybka w montażu, należy zdecydować się na nieskomplikowany kształt tej części budynku. Dzięki temu ograniczysz wydatki na materiały budowlane i izolacyjne oraz akcesoria niezbędne do montażu elementów o nietypowych formach lub z dużą ilością detali. Również koszty robocizny będą niższe, a ponadto zaoszczędzisz na ewentualnych poprawkach. W związku z tym dla inwestorów z niewielkim budżetem najlepszym wyborem są dachy dwuspadowe. Ich duże i proste powierzchnie sprawiają, że wzniesienie takiej konstrukcji nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Na rynku dostępne są proste w montażu pokrycia dachowe z blachy, zatem niektórzy decydują się nawet na samodzielne mocowanie metalowych arkuszy lub modułów. Co więcej, łatwo wyliczyć, ile materiałów zostanie zużytych podczas budowy. Nie ma także potrzeby docinania połaci, aby dopasować ich kształt do podłoża. Zakupiony materiał nie marnuje się, a ponadto liczba odpadów powstających w czasie budowy zostaje ograniczona. 

dach

Zalety dachów dwuspadowych

Na dach dwuspadowy warto zdecydować się nie tylko ze względów finansowych. Ten rodzaj konstrukcji ma wiele innych zalet. Do jej najważniejszych atutów należy:

  • duża powierzchnia poddasza do zagospodarowania, która nadaje się do adaptacji na cele mieszkalne;
  • stabilność i odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych;
  • sprawne odprowadzanie wody deszczowej i śniegu, dzięki czemu opady nie zalegają na powierzchni dachu i nie powodują niebezpiecznego przeciążenia.

Dachy dwuspadowe pasują do architektury tradycyjnej i nowoczesnej, budynków murowanych i drewnianych. Warto także zaznaczyć, że pozwalają obniżyć koszty związane z eksploatacją budynku, ponieważ redukują straty ciepła wewnątrz domu. Mniej połaci dachowych tworzy niewielką powierzchnię przenikania ciepła na zewnątrz.

dach

Wyceń online blachę trapezową

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.