• HANBUD
  • $
  • Blog
  • $
  • Jak montować blachę trapezową na elewację budynku?

Jak montować blachę trapezową na elewację budynku?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Elewacje wykończone blachą są standardem w przypadku obiektów przemysłowych i handlowych, magazynów, hal przemysłowych oraz zabudowań gospodarczych w rolnictwie. Blacha jest też coraz chętniej używana na ścianach nowocześnie zaprojektowanych budynków mieszkalnych. Zebraliśmy zestaw praktycznych porad dotyczących montażu blachy trapezowej na elewacjach.

Rabek

Montaż blachy trapezowej na elewacji budynku krok po kroku

Blaszane wykończenie elewacji gwarantuje trwałość na długie lata. Oczywiście pod warunkiem, że blacha trapezowa zostanie zainstalowana starannie i zgodnie ze sztuką dekarską. Prace powinny przebiegać w następujących etapach:

  • przygotowanie elewacji – powierzchnia ściany powinna być równa, czysta i sucha, wolna od powłok starej farby i innych zanieczyszczeń, a także wystarczająco trwała, aby utrzymać kołki montażowe; 
  • montaż konstrukcji nośnej i ocieplenia – aby zainstalować blachę trapezową na fasadzie, należy stworzyć konstrukcję nośną z profili stalowych, aluminiowych lub kantówki drewnianej i ułożyć ocieplenie z wełny mineralnej;
  • przygotowanie pokrycia elewacji – arkusze blachy trapezowej należy przyciąć na odpowiednią długość;
  • montaż blachy trapezowej – arkusze można montować w poziomie lub w pionie przy użyciu odpowiednich wkrętów fasadowych;
  • wykończenie – zrób zaprawki w miejscach uszkodzeń, skontroluj staranność wykonania całości pokrycia elewacji.
Trapez

Przy pokrywaniu fasad blachą ważne jest, aby stosować się ściśle do zaleceń producenta i wykonywać montaż zgodnie z instrukcjami. W przypadku wątpliwości lub pytań skonsultuj się z dekarzem lub specjalistą znającym zagadnienia związane z montażem blach trapezowych. Jeżeli potrzebujesz fachowego doradztwa, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi ekspertami.

dom

Wyceń online blachę trapezową

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.