Ile trwa montaż pokrycia z blachy?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Trudno dokładnie określić czas wykonania pokrycia z blachy, bo każdy dach ma własną specyfikę. Jednak można wskazać rodzaje materiałów, które są łatwe (szybkie) w instalacji. Wiadomo też, które blachy wymagają więcej pracy, a w efekcie ich instalacja trwa dłużej. Czytając artykuł, poznasz także najczęstsze przyczyny opóźnień w pracy ekip dekarskich.

Argilla

Co wpływa na tempo instalacji pokryć blaszanych?

Ile dni trwa wykonanie pokrycia dachowego na domu jednorodzinnym? Niekiedy wystarczy dwa dni, lecz zdarza się, że prace trwają dwa tygodnie. Oto lista czynników, które mają istotny wpływ na postępy prac dekarskich:

  • rodzaj pokrycia – najłatwiejsze i najszybsze w układaniu są blachy trapezowe i blachodachówka cięta na miarę, więcej pracy wymagają pokrycia z blachy w arkuszach o niewielkim formacie (blacha na rąbek, blachodachówki modułowe);
  • forma dachu – dachy proste (jednospadowe lub dwuspadowe) wymagają niewielkiej liczby cięć blachy w trakcie krycia, nie mają rynien koszowych, co znacznie przyspiesza prace, natomiast dachy czterospadowe (kopertowe i namiotowe), naczółkowe, mansardowe, a szczególnie dachy wielopołaciowe są znacznie bardziej pracochłonne;
  • elementy przebijające połać dachu – kominy dymowe i wentylacyjne oraz okna dachowe wymagają obróbek blacharskich i uszczelnienia, co wiąże się ze znacznie większą ilością pracy;
  • gotowe obróbki blacharskie – korzystanie z nich ułatwia i przyspiesza pracę dekarzy;
  • kompetencje wykonawców – im większe doświadczenie ekipy dekarskiej, tym szybsza praca;
  • pogoda – kapryśna aura może być przyczyną dużych opóźnień przy kryciu dachów.
dom

Jeżeli potrzebujesz fachowej porady w sprawie wyboru pokrycia z blachy trapezowej, blachodachówki czy blachy na rąbek stojący, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu!

dach

Wyceń online pokrycie dachowe

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.