Dobór odpowiedniej blachy trapezowej

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Blacha trapezowa to produkt o bardzo szerokim zastosowaniu. Przez swoją uniwersalność wykorzystywana jest na obiektach przemysłowych przez pokrycia budynków mieszkalnych po wszelkiego rodzaju elewacje czy nieskomplikowane zadaszenia gospodarcze.

Choć prostota i uniwersalność to jej podstawowe zalety, musimy pamiętać, że dobór odpowiedniej blachy trapezowej jest bardzo istotny. Po pierwsze musimy określić co chcemy z niej wykonać. Dachy czy elewację? Właściwy wybór profilu gwarantuje bezpieczeństwo oraz odpowiednią estetykę inwestycji do której użyjemy popularnego „trapezu”.

Na rynku jest wiele modeli blach trapezowych a ich producenci prześcigają się w udoskonalaniu tego produktu. Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań jest nasza nowa blacha z linii Revolution o nazwie handlowej T-14R. Jej unikalność powodują dodatkowe mikro przetłoczenia wzdłuż górnych tłoczeń,co nadaje temu profilowi dodatkowej sztywności oraz wyróżnia estetyką na tle konkurencji. Blacha ta jest dostępna w profilu dachowym oraz elewacyjnym. Produkowana jest we wszystkich dostępnych u nas surowcach a gwarancje na ten produkt sięgają nawet do 30 lat. Jako ciekawostkę warto dodać, że jej wzór jest zastrzeżony patentem w urzędzie patentowym RP.

Blacha trapezowa jest bardzo trwałym pokryciem dachowym

Charakteryzuje się wyjątkową odpornością na działanie skrajnych temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych. Dzięki możliwości wyprodukowania jej z surowca o większej grubości jest odporna na intensywne opady gradu, wichury, różne uszkodzenia mechaniczne oraz przenosi większe obciążenia. Warto również podkreślić, że tego typu pokrycia nie nasiąkają wodą.

Łatwość montażu blachy trapezowej

Dużym atutem blachy trapezowej jest też łatwość montażu, która wiąże się z niższym kosztem robocizny. Praktyka pokazuje, że pokrycie z blachy trapezowej inwestor często wykonuje sam, co przekłada się na dodatkowe oszczędności w budżecie domowym. Pamiętajmy, że blacha trapezowa jest jednym z najtańszych pokryć dachowych, które możemy wykorzystać na dachach domów jednorodzinnych oraz na zadaszeniach różnego typu hal i budynków gospodarczych.

Nasza szeroka oferta produktowa skierowana jest do każdego rodzaju odbiorcy oraz zadowoli kieszeń każdego inwestora. Serdecznie zapraszamy do naszych punktów dystrybucyjnych oraz biur sprzedaży znajdujących się Bielsku Podlaskim oraz Białymstoku.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.