Dlaczego blachdachówki modułowe to świetna opcja dla dachów wielospadowych?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Jak sprawdzi się modułowa blachodachówka na dachu wielospadowym? Może lepszym wyborem byłby materiał cięty na wymiar lub inny rodzaj blachy przetłaczanej? Jakie wymagania musi spełnić pokrycie dachu o skomplikowanej formie? Odpowiedzi znajdziesz w artykule. 

dom

Jaka jest podstawowa różnica pomiędzy blachodachówką na wymiar i modułową?

Parametrem, który odróżnia dostępne na rynku typy blachodachówki, jest powierzchnia pojedynczego arkusza. W przypadku blachodachówki ciętej na wymiar może to być niespełna metr lub kilka metrów kwadratowych. Natomiast blachodachówka modułowa ma arkusze o z góry ustalonych, niewielkich wymiarach, np. 1210 × 720 mm (model Moderno), 1180 × 720 mm (Retto) czy 1183 × 720 mm (model Vena Modular). Niewielkie moduły ułatwiają transport i składowanie pokrycia. Są też znacznie wygodniejsze w instalacji: prace dekarskie może wykonać ekipa złożona zaledwie z dwóch osób.

dach

Dlaczego pokrycie modułowe jest lepsze na dach wielospadowy?

Dopasowanie wymiarów blachodachówki ciętej na zamówienie jest trudne: mierzenie dachu wymaga doświadczenia i jest zagrożone ryzykiem błędów. W przypadku uszkodzenia blachy należy wymienić cały, często liczący kilka metrów kwadratowych arkusz. Opisane problemy rozwiązuje blachodachówka modułowa. Nie wymaga precyzyjnych pomiarów połaci dachowych. Jest relatywnie łatwa w układaniu. Operowanie lekkimi arkuszami nie wymaga dużej siły fizycznej, minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału i ułatwia docinanie blachy do odpowiednich wymiarów.

Blachodachówka modułowa to materiał, który może rozwiązać Twoje problemy z kryciem dachu wielospadowego o skomplikowanej formie. Jeżeli masz pytania, zadzwoń do jednego z naszych oddziałów. Uzyskasz wszystkie informacje niezbędne do tego, aby samodzielnie wybrać optymalne pokrycie blaszane.

dom

Wyceń online blachodachówkę modułową

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.