Czym pokryć prosty i tradycyjny dach dwuspadowy?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Dach dwuspadowy to prosta konstrukcja, na której bardzo dobrze sprawdzają się pokrycia z blachy. Są to modne, wytrzymałe i łatwe w montażu wyroby, chętnie używane w nowoczesnej architekturze. Mogą one imitować tradycyjne dachówki, od których są tańsze i lżejsze. Blachodachówka jest też prosta w obróbce i można dostosować jej wymiary do połaci dachu. 

dach

Dlaczego warto pokryć dach dwuspadowy blachodachówką?

Blachodachówka jest coraz częściej spotykana na dachach dwuspadowych domów jednorodzinnych z kilku powodów. Po pierwsze montaż pokrycia jest łatwy i szybki, zatem koszty prac dekarskich są niższe niż w przypadku układania dachówek ceramicznych czy betonowych. Lekkie blachodachówki nie wymagają masywnej więźby dachowej, której wzniesienie generuje dodatkowe wydatki. Ponadto mają korzystniejszą cenę od pokryć ciężkich. W ostatecznym rozrachunku pokrycie dachu wyrobami blaszanymi jest znacznie tańsze, zatem inwestor może wykorzystać zaoszczędzone środki na wykończenie innych części budynku. 

Blachodachówki mają postać przetłoczonych arkuszy, co zapewnia im oryginalny i elegancki wygląd. Poza tym, że wyróżniają się swoją estetyką, wykazują też wysoką wytrzymałość. Nasza firma produkuje blachodachówki z grubym rdzeniem z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wyroby są obustronnie pokryte warstwą pasywacyjną, która zabezpiecza pokrycie przed korozją. Ponadto na blachy nanosimy powłoki ochronno-dekoracyjne, nadające im barwę, fakturę i połysk (lub wykończenie matowe). Dzięki nim blachodachówki mają też zwiększoną odporność na powstawanie rdzy, niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. 

dach

Jaki rodzaj blachodachówki jest przeznaczony do krycia dachów dwuspadowych?

Do krycia dachu dwuspadowego należy użyć blachodachówek ciętych na wymiar. Są one sprzedawane w arkuszach o stałej szerokości, a ich długość jest dostosowywana do połaci. Dopasowanie pokrycia do konstrukcji znacznie minimalizuje ilość odpadów, powstających w trakcie montażu. W naszej firmie proces cięcia arkuszy jest zautomatyzowany, dzięki czemu dostosowujemy wymiary blachodachówki do skomplikowanych konstrukcji i zapewniamy powtarzalność ich kształtu. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem oferowanych przez nas produktów i składania zamówień. 

da

Wyceń online pokrycie dachowe

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.