Czym charakteryzują się ploty ze sztachet?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Płot ze sztachet to klasyka. Konstrukcja złożona z poziomych żerdzi i pionowo ustawionych desek jest stosowana przy budowie niskich płotków i masywnych parkanów. Obecnie ciągle jeszcze powstają ogrodzenia z drewna, lecz doczekały się poważnej konkurencji w postaci sztachet z blachy stalowej. Czy oba rozwiązania mają porównywalne parametry eksploatacyjne?

płot

Co charakteryzuje płoty sztachetowe?

Ogrodzenie można wznieść z drewna, metalu, kamienia, cegły, betonu. Każdy z materiałów ma niezaprzeczalne mocne strony. Jednak najpopularniejsze są drewniane i metalowe ogrodzenia sztachetowe. Oto ich największe zalety:

  • klasyczny wygląd – estetyka ogrodzeń sztachetowych jest nie tylko uniwersalna, lecz także ponadczasowa;
  • lekka konstrukcja i niskie koszty – ze względu na niewielkie zużycie materiału, koszt ogrodzeń sztachetowych jest relatywnie niski;
  • łatwość montażu – zarówno drewniane, jak i metalowe sztachety są łatwe w montażu, co umożliwia samodzielną budowę ogrodzenia, a w efekcie znaczne obniżenie kosztów;
  • walory estetyczne – płoty sztachetowe z drewna i stali są dostępne w bardzo wielu wzorach, wymiarach i kolorach, dzięki czemu dopasujesz je łatwo do stylu i kolorystyki zabudowań na posesji.
płot

Co wyróżnia płoty z blaszanych sztachet?

Ploty wykonane ze sztachet z blachy stalowej oferują znacznie lepsze parametry użytkowe od konstrukcji drewnianych. Ich największą zaletą jest niewielki ciężar i bardzo duża trwałość. Wybrane modele naśladują wyglądem naturalne drewno, ale nie wymagają corocznej konserwacji i są łatwe w naprawie. Można je montować w pionie i poziomie, a także dwustronnie, aby tworzyły zwartą, pozbawioną przerw osłonę.

Jeżeli zainteresowały Cię płoty z blaszanych sztachet, zapraszamy do naszych punktów sprzedaży. Doradcy pomogą Ci wybrać optymalny kolor i wymiary sztachet.

płot

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.