• HANBUD
  • $
  • Blog
  • $
  • Co położyć na dachu, aby poprawić wygląd budynku?

Co położyć na dachu, aby poprawić wygląd budynku?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Czy każdy dach poprawia wygląd budynku? Nie każdy i nie zawsze. Domom w stylu „kostka polska” z czasów PRL-u dach nie doda uroku, bo jest płaski i niemal niewidoczny. Jeżeli jednak Twoja nieruchomość ma dach stromy, to umiejętnie dobrane pokrycie może bardzo polepszyć jej walory estetyczne i wartość rynkową. Doradzamy, jak dopasować odpowiednią formę i kolor blachy.

Trapez

Dlaczego stary dom warto pokryć blachą?

Poprawianie wyglądu dotyczy głównie domów po dłuższym okresie eksploatacji. Ich dachy nie zawsze mają na tyle mocną więźbę dachową, aby możliwe było położenie ciężkich pokryć, np. dachówki ceramicznej. Jeżeli nie chcesz ponosić wysokich kosztów wzmacniania konstrukcji dachu, wybierz blachę trapezową, blachodachówkę lub panele na rąbek stojący. To lekkie materiały, które można położyć na większości dachów, bez obawy o ich przeciążenie.

dom

Jakie pokrycie najlepiej podkreśli urodę budynku?

Jeżeli chcesz osiągnąć efekt harmonii i spójności estetycznej, dopasuj formę i kolor pokrycia do stylu obiektu:

  • renowacja budynków drewnianych – do architektury drewnianej, dworkowej i wiejskiej, doskonale pasuje blachodachówka w odcieniach czerwieni, która jest lżejszą i tańszą alternatywą dla dachówki ceramicznej;
  • modernizacja – w przypadku zmodernizowanych obiektów murowanych świetnie sprawdzi się blacha trapezowa lub blacha na rąbek, w kolorze dobranym kontrastowo lub zharmonizowanym z fasadą.

Pamiętaj, aby nie stosować zbyt intensywnych kolorów na stromych dachach. Ich połacie są dobrze wyeksponowane, co w połączeniu np. z krwistą czerwienią może wywołać efekt przytłoczenia, zdominowania bryły budynku przez dach. Jeżeli nie masz pewności, jakie pokrycie blaszane wybrać, zapraszamy do kontaktu. Wspólnie znajdziemy optymalne rozwiązanie, które poprawi walory estetyczne i podniesie wartość Twojej nieruchomości.

dach

Wyceń online blachę trapezową

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.