Blachodachówka czy blachodachówka ceramiczna?

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Wielu klientów budując swój wymarzony dom staje przed wieloma trudnymi decyzjami. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego, dostosowanego do naszych potrzeb i zasobności portfela, pokrycia dachowego. Są to ważne lecz nie jedyne kryteria którymi kieruje się klient podejmując decyzję.

Na szczęście obecnie żyjemy w dobrych czasach, bo producentów jak i samych produktów do wyboru jest pełno na rynku. Warto jednak zaufać firmie rozwojowej, której pozycja na rynku jest mocna, a status prowadzonej działalności na przestrzeni lat nie ulegał zmianom.

Ciężar blachodachówki i dachówki ceramicznej

Wracając jednak do porównania obydwu materiałów. Zarówno blachodachówka jak i dachówka ceramiczna mają swoje wady i zalety. Ten pierwszy zalicza się do pokryć lekkich. Jeden m2 blachodachówki waży niespełna 5 kg. Dla porównania masa dachówki na dachu może sięgać nawet do 45 kg / m2. Pomnóżmy teraz te wartości prze +/- 200m2 naszego dachu. Jak możemy się łatwo domyśleć więźba dachowa do stosowana do pokrycia budynku blachą jest mniej skomplikowana i lżejsza, co w efekcie końcowym przenosi się na jej wartość. Również koszty robocizny będą stosunkowo niższe.

Świat idzie na przód. Technologia produkcji metalowych pokryć dachowych również. Coraz częściej możemy znaleźć na rynku blachodachówkę której jakość i trwałość nie ustępuje dachówce ceramicznej. Producenci pokryć dachowych coraz bardziej starają się dostosować kształt ich produktu aby jak najbardziej imitował dachówkę ceramiczną. Wielu z nas niekiedy miałoby problem aby z daleka stwierdzić jaki rodzaj pokrycia został z wykorzystany na dachu.

Akustyka dachu

Kolejny aspekt, który należałoby poruszyć przy ocenie powyższych produktów to akustyka dachu. Dla jednych ważna innym zaś jest to jedynie efekt uboczny do którego nie przywiązują wagi. W tym pojedynku zwycięzcą oczywiście jest dachówka ceramiczna.  Z racji materiału z jakiego jest wykonana oraz z powodu jej grubości (ok 1cm ) lepiej tłumi dźwięki. Do blachodachówki można oczywiście podkleić matę wygłuszająco-tłumiącą, ale to tylko niepotrzebnie podniesie nam wartość produktu i uczyni pokrycie mniej atrakcyjnym cenowo.

Przechodząc do podsumowania, wybierając odpowiednie pokrycie dachu należy odpowiedzieć sobie na pytanie, które kryterium jest dla nas najistotniejsze. Wygląd, ekonomia, jakość, akustyka, czy może jednak cena? Najlepiej byłoby te wszystkie cechy połączyć w jeden produkt.

Wyceń online blachodachówkę

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając blachę trapezową. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.