Cięta na wymiar blacha trapezowa T-8 wykorzystywana jest jako elewacja i podbitka dachowa. Dużą zaletę produktu stanowi konkurencyjna i korzystna w stosunku do jakości cena. Blacha cechuje się dużą wytrzymałością – jest odporna zarówno na uszkodzenia mechaniczne (np. odkształcenia), jak i na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych (zmiany temperatury, promieniowanie słoneczne, opady). Nie wymaga konserwacji, a jej kolor nie płowieje. Ponadto jest lekka i łatwa w montażu, co ułatwia transport i prace wykończeniowe.

Nasi klienci mają do wyboru kilka rodzajów powłok i wiele kolorów blachy, dzięki czemu mogą dopasować produkt do wyglądu każdego budynku. Materiał sprawdzi się w obiektach mieszkalnych, użytkowych oraz gospodarczych.

Ocynkowana blacha trapezowa T-8

Obecnie specjaliści z branży blacharskiej są zgodni co do tego, że blachy trapezowe T-8 zabezpieczone alucynkiem mają bardzo długą żywotność (wytrzymują aż kilkadziesiąt lat). Powłoka zapewnia im odporność na korozję, która jest największym zagrożeniem dla dachów blaszanych. Rdza rozwija się nie tylko na powierzchni, lecz także wgłąb struktury blachy, co skutkuje utratą szczelności. Zabezpieczamy wyroby na etapie produkcji, zatem każdy klient może być spokojny o to, że ich wykorzystanie do jest w pełni bezpieczne.

Specyfikacja techniczna

 

Wysokość profilu 8 mm
Szerokość wsadu 1250 mm
Szerokość użytkowa 1164 mm
Szerokość całkowita 1210 mm
Maksymalna zalecana długość arkusza 5000 mm
Minimalna długość arkusza 300 mm

Wyceń online blachę trapezową

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Galeria realizacji

 

Kolorystyka

 

Poznaj kolorystykę blachy trapezowej. Dokument w formacie PDF

 

Dostępne powłoki

 

Czy blacha trapezowa T-8 nadaje się na pokrycia dachowe?

 

Przetłoczenie o wysokości 8 mm nie gwarantuje blasze odpowiedniej sztywności i szczelności, które są wymagane przy pokrywaniu powierzchni dachowych. Ograniczeniem jest też długość pojedynczego arkusza (maksymalnie 5 m). Najniższym profilem dla blachy przeznaczonej do krycia jest 14 mm i więcej, np. blacha T-18 lub blacha trapezowa T-35. Krycie blachą T-8 jest błędem. Nawet w przypadku niewielkich obiektów, np. domków ogrodowych, altan, garaży czy wiat na narzędzia, zalecamy użycie blachy o wyższym profilu.

 

Wypełnianie przęseł i bram w ogrodzeniach tymczasowych

 

Nisko profilowana blacha jest dobrym materiałem na lekkie przęsła ogrodzeń tymczasowych. Do uzyskania odpowiedniej sztywności potrzebna jest rama, która osłania brzegi blachy i pozwala skonstruować trwały, estetyczny panel. Blacha trapezowa świetnie sprawdza się w eksploatacji plenerowej. Wykonane z niej ogrodzenia są trwałe i odporne na niekorzystne warunki pogodowe.

Blacha o profilu 8 mm nadaje się nie tylko na przęsła, lecz także na niewielkie furtki, bramy skrzydłowe ogrodzeń budowlanych. Tymczasowe konstrukcje z blachy T-8 możesz wykonać nawet na ramiaku drewnianym – jeżeli mają być trwałe, konieczna jest rama metalowa. Jako poszycie jest znacznie trwalsza od materiałów drewnopochodnych i wykonanych z tworzyw sztucznych.

Blacha trapezowa ma bardzo liczne zastosowania. Z powodzeniem użyjesz jej nie tylko w plenerze, lecz także we wnętrzach obiektów przemysłowych, handlowych czy magazynowych. Przy użyciu blachy T-8 estetycznie wykończysz ściany i sufity. Przyda się też przy budowaniu różnego typu przegród i osłon. Możesz ją zastosować wszędzie tam, gdzie konieczna jest ochrona przed wodą, wiatrem czy bezpośrednim działaniem światła słonecznego.

Gdzie kupisz BLACHĘ TRAPEZOWĄ

 

Sieć sprzedaży blachy trapezowej obejmuje kilkadziesiąt punktów we wszystkich województwach.

Sprawdź dostępne lokalizacje i wybierz najbliższy punkt.