• HANBUD
  • $
  • Blog
  • $
  • Blacha jako świetny sposób na pokrycie przydomowego warsztatu lub magazynku

Blacha jako świetny sposób na pokrycie przydomowego warsztatu lub magazynku

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Dowiedz się, dlaczego optymalnym wyborem jest blaszane pokrycie garażu, domku narzędziowego, magazynku czy innego niewielkiego obiektu gospodarczego. Podpowiadamy, który typ blachy powlekanej jest najbardziej ekonomiczny i łatwy w zastosowaniu. Jeżeli przygotowujesz się do budowy garażu, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

dom z garażem

Jaką blachę wybrać do pokrycia garażu?

W praktyce do pokrycia garażu możliwe jest zastosowanie każdego typu blachy stalowej. Optymalna jest blacha trapezowa powlekana – trwała i lekka, lecz także łatwa w układaniu i ekonomiczna. Często do pokrycia garażu wykorzystywana jest materiał, który pozostał po zakończeniu prac na większym obiekcie. Dzięki temu możliwe jest zachowanie spójnej kolorystyki dachów wszystkich zabudowań na posesji.

Pamiętaj, że na dach nadaje się blacha trapezowa o minimalnym przetłoczeniu 14 mm (T-14). Oczywiście możesz zastosować blachy o znacznie wyższym profilu, np. T-18. Z kolei materiał o niższych profilach (T-3, T-7 czy T-8) doskonale nadaje się do wykonania podbitek i zabezpieczenia ścian garażu.

dach

Czy warto zbudować cały garaż z blachy?

Jeżeli masz odpowiednie umiejętności i podstawowe narzędzia do obróbki blachy i profili stalowych (przede wszystkim narzędzia do cięcia, wiercenia i spawania), możesz spróbować samodzielnie wznieść niewielki „blaszak”. Blachę o profilu 35 mm (T-35) czy 55 mm (T-55) możesz zastosować jako materiał konstrukcyjny do wypełniania ścian. Z blachy trapezowej przygotujesz też trwałe drzwi lub uchylną bramę.

Jeżeli potrzebujesz fachowej konsultacji w sprawie zakupu i zastosowania blach trapezowych, nasi specjaliści czekają na Twój telefon. Konsultacje są całkowicie bezpłatne. Korzystając z naszego doradztwa, przyspieszysz planowanie i unikniesz kosztownych błędów.

dom

Wyceń online pokrycie dachowe

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.