3 symptomy świadczące o tym, że pokrycie dachowe wymaga wymiany na nowe

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Wymiana pokrycia dachowego jest przedsięwzięciem trudnym i kosztownym. Jednak zdarzają się sytuacje, w których nie da się go uniknąć, bo doraźne naprawy są już tylko maskowaniem problemu. Poznaj trzy symptomy, które wskazują na konieczność wymiany pokrycia.

dom Moderno

Jeżeli planujesz ingerować w więźbę (np. podnieść poddasze, zmienić konstrukcję połaci), zgłoś przebudowę dachu w starostwie. Jeżeli jednak zamierzasz wymienić np. zniszczoną dachówkę na pokrycie z blachodachówki czy blachy trapezowej, nie musisz informować o tym żadnego urzędu – decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Wyjątkiem jest dach domu w zabudowie szeregowej lub w bliźniaku, gdzie nowe pokrycie na wybranej części dachu wpływa na estetykę i parametry użytkowe całego obiektu.

dach

Kiedy należy wymienić pokrycie dachowe?

Bezpośrednim sygnałem, że coś niedobrego dzieje się z dachem, jest przeciek. Oto trzy istotne przyczyny wymiany materiału pokryciowego:

  • degradacja pokrycia – liczne miejsca perforacji blachy, popękane i przemieszczone dachówki, porozrywaną papę lub gonty bitumiczne oraz zapadnięcia połaci dachowych, to mocne wskazanie, że konieczna jest wymiana całego pokrycia dachowego;
  • uszkodzenia dachu – gwałtowne burze, połączone z opadami gradu, upadek drzewa czy zawalenie się sąsiedniego budynku może doprowadzić do rozległej dewastacji dachu, która wymusza naprawę więźby i wymianę pokrycia;
  • powody estetyczne – powodem wymiany szczelnego pokrycia dachowego może być chęć poprawy estetyki obiektu lub dopasowania go do dachów innych zabudowań na posesji.

Masz problem z cieknącym dachem? Nie potrafisz zlokalizować przyczyny? Wahasz się, czy naprawiać, czy zastąpić stare pokrycie blachą powlekaną? Każdym z wymienionych problemów zajmą się nasi specjaliści. Zadzwoń lub napisz wiadomość, aby uzyskać fachową pomoc.

dom

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.