• HANBUD
  • $
  • Blog
  • $
  • 3 symptomy świadczące o tym, że pokrycie dachowe wymaga wymiany na nowe

3 symptomy świadczące o tym, że pokrycie dachowe wymaga wymiany na nowe

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Wymiana pokrycia dachowego jest przedsięwzięciem trudnym i kosztownym. Jednak zdarzają się sytuacje, w których nie da się go uniknąć, bo doraźne naprawy są już tylko maskowaniem problemu. Poznaj trzy symptomy, które wskazują na konieczność wymiany pokrycia.

dom Moderno

Jeżeli planujesz ingerować w więźbę (np. podnieść poddasze, zmienić konstrukcję połaci), zgłoś przebudowę dachu w starostwie. Jeżeli jednak zamierzasz wymienić np. zniszczoną dachówkę na pokrycie z blachodachówki czy blachy trapezowej, nie musisz informować o tym żadnego urzędu – decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Wyjątkiem jest dach domu w zabudowie szeregowej lub w bliźniaku, gdzie nowe pokrycie na wybranej części dachu wpływa na estetykę i parametry użytkowe całego obiektu.

dach

Kiedy należy wymienić pokrycie dachowe?

Bezpośrednim sygnałem, że coś niedobrego dzieje się z dachem, jest przeciek. Oto trzy istotne przyczyny wymiany materiału pokryciowego:

  • degradacja pokrycia – liczne miejsca perforacji blachy, popękane i przemieszczone dachówki, porozrywaną papę lub gonty bitumiczne oraz zapadnięcia połaci dachowych, to mocne wskazanie, że konieczna jest wymiana całego pokrycia dachowego;
  • uszkodzenia dachu – gwałtowne burze, połączone z opadami gradu, upadek drzewa czy zawalenie się sąsiedniego budynku może doprowadzić do rozległej dewastacji dachu, która wymusza naprawę więźby i wymianę pokrycia;
  • powody estetyczne – powodem wymiany szczelnego pokrycia dachowego może być chęć poprawy estetyki obiektu lub dopasowania go do dachów innych zabudowań na posesji.

Masz problem z cieknącym dachem? Nie potrafisz zlokalizować przyczyny? Wahasz się, czy naprawiać, czy zastąpić stare pokrycie blachą powlekaną? Każdym z wymienionych problemów zajmą się nasi specjaliści. Zadzwoń lub napisz wiadomość, aby uzyskać fachową pomoc.

dom

Wyceń online pokrycie dachowe

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.