3 pomysły na ciekawe pokrycie dachowe

Ponad 25 lat działalności
200 pracowników
3000 odbiorców w całej Europie

Pokrycie dachowe musi być wybrane już na etapie projektowania domu. W tym procesie nie trzeba opierać się wyłącznie na utartych schematach. Warto szukać wyróżniających się wyglądem materiałów budowlanych, dzięki którym posesja zyska wyjątkowy charakter oraz będzie dopasowana do gustu i potrzeb gospodarzy. Poniżej poznasz możliwości oryginalnego krycia dachów.

dach

1. Nietypowe pokrycia dachowe z blachy trapezowej

Wielofunkcyjna blacha trapezowa to pokrycie dachowe, które pozwala na realizację najśmielszych pomysłów inwestorów. Zgodnie z trendami architektonicznymi wykorzystywana jest przy wznoszeniu minimalistycznych budynków o prostych bryłach. Przy jej użyciu najczęściej powstają oryginalne, strzeliste wykończenia dachów dwuspadowych. Przetłoczenia pokrycia mają formę trapezu, co tworzy ciekawy efekt wizualny. Blacha trapezowa może być też układana na nietypowych dachach płaskich o minimalnym spadku 5°. 

2. Ponadczasowe panele dachowe na rąbek stojący

Panele dachowe na rąbek to jedne z najstarszych materiałów budowlanych, które obecnie występują w nowoczesnych odsłonach. Ich prosta, płaska forma sprawia, że podobnie jak blachy trapezowe są chętnie wykorzystywane w minimalistycznej architekturze. Jednocześnie nawiązują do dawnego budownictwa, zatem doskonale komponują się z budynkami w tradycyjnym stylu. Panele dachowe na rąbek to ponadczasowe pokrycie dachowe, którego używa się do renowacji zabytków. Ponadto świetnie prezentują się na eleganckich willach, domach nawiązujących do stylu skandynawskiego czy posiadłości rustykalnych. 

Argilla

3. Estetyczne i praktyczne blachodachówki 

Można zauważyć, że w ostatnich latach na dachach budynków dominują blachodachówki o płaskim lub falistym kształcie. To modne pokrycie, którego surowość i elegancja harmonizuje z architekturą nowoczesną. W ofercie naszej firmy znajdują się także blachodachówki z wykończeniem imitującym tradycyjną dachówkę ceramiczną. Dzięki temu można wykończyć klasyczny budynek przy użyciu tańszego i lżejszego pokrycia, a otrzymać ten sam efekt estetyczny. Zaletą blachodachówek jest to, że łatwo dopasować je do połaci i ograniczyć ilość odpadów, powstających w trakcie budowy. Długość arkuszy ciętych na wymiar jest przez nas dostosowywana do rozmiarów konstrukcji na indywidualne zamówienie klienta. Z kolei niewielkie blachodachówki modułowe nadają się do krycia skosów, załamań oraz małych lub nieregularnych powierzchni.

dach

Wyceń online blachodachówkę

Przekonaj się ile możesz zaoszczędzić wybierając produkty Hanbud. Wypełnij i wyślij formularz już teraz.

Sprawdź artykuły poradnikowe

Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów dotyczących wyboru pokrycia dachowego, jego prawidłowego montażu oraz konserwacji. Wszystkie teksty przygotowane zostały przez specjalistów z danej dziedziny.

Zobacz nasze katalogi produktowe

Katalogi produktowe prezentują pokrycia dachowe, sztachety metalowe, billboardy oraz profile do płyt gipsowo-kartonowych dostępne w ofercie Hanbud. Wszystkie pliki dostępne są w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania.

Instrukcje montażu pokryć dachowych i ogrodzeń

Dzięki przygotowanym przez nas instrukcjom montażu użytkownik jest w stanie samodzielnie wykonać pokrycie dachowe oraz ogrodzenie. Wszystkie materiały napisane zostały prostym językiem, zawierają także czytelne schematy.